[]

Geçmişi özlemek / özlememek

Kendimi bildim bileli hep geçmişi özlerdim. Hayatım çok iyi olsa bile hep küçüklüğüme dönmek isterdim. Herkesin de böyle olduğunu düşünüyordum, yani herkes kesinlikle küçüklüğüne dönmek ister diye düşünüyordum.

Şimdi ilerleyen yaştan mıdır nedir artık küçüklüğe özlem kalmadı, geleceğe özlem duyuyorum. Şu şu kadar zaman geçse de şunlar olsa diye kendi kendime düşünüyorum.

Normal olan hangisi geçmişi özlemek mi özlememek mi?

 
Normal olanı yok aslında, kişiye olaylara göre değişir. Misal geçmişin bugününden iyiyse geçmişi özlemen, geçmişin bugününden kötüyse de özlememen normal. Özlemden ziyade geçmişi arkanda bırakmak normal olanı. Yani geçmişi sadece özlemekle kalmayıp geçmişte yaşıyorsan bu anormal.


  • j r r tolkien hayrani  (07.01.18 16:37:40 ~ 16:39:19) 
Daha dün sorulmuş ya benzeri, konu kilit :)


  • goodz  (07.01.18 17:51:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.