[]

Koku yapan ayak

Çok yürüdüğümdem ve ayakkabımın vurmasından dolayı ayağımda su toplandı ve küçük yara oluştu. Bundan sonra yeni ayakkabı aldım ama hala eskisi gibi ayaklarım normal olmayan bi koku yapıyor. Bunun sebebi su toplaması ve yaralar mıdır? Ne yapabilirim bu kokuyu gidermek için?

Teşekkürler


 
Çare çorap. Sürekli değiştirmen lazım. Gidip 3-4-5 saatlik aktivite yapıyorsan eve geldiğinde tekrar çıkacaksan değiştir çorabı.


  • Nature Works  (05.01.18 16:20:36) 
Değiştiriyorum elbette çorabı, bahsettiğim şey ayakları yıkayıp çorapları değiştirdikten 2 saat sonra tekrar oluşan "normal olmayan" kötü koku


  • asocial anchorman  (05.01.18 16:35:55) 
ayakların ıslakken yada nemliyken hemen çorap giyme. Mümkün mertebe bebek pudrasıyla ayaklarını kuru tut


  • silah taciri  (05.01.18 16:42:30) 
Aynı ayakkabı üst üste iki gün giyilmemeli. İlla giyeceğim diyorsan her gün bundan kullan sorun kalmaz.

urun.gittigidiyor.com
  • i was made for you  (05.01.18 16:43:59) 
çorap değiştirmek ya da ayakkabı değiştirmek bile çözüm olmuyor. olay deride bakteriler ürüyor ve bu bakteriler koku yapıyor. Aynı sorunu senlerce yaşadım, çok basit bir çözümü var, Oceral sprey. Eczacınıza danışın nasıl kullanıldığıyla ilgili. Ben sabah akşam kullanıyorum. Gece yatmadan önce bir de sabah uyandıktan sorna. Ayağa sıktıktan sonra 3-5 dakika ayağın emmesini bekleyip öyle çorap giyeceksiniz. Ayrıca ayakkabı içerisinde talk pudrası da kullanabilirsiniz Oceral in yanında. Ama oceral kesin çözüm tavsiye ederim.

Bir de arkadaşımdan duydum ayağa kına yakmak da daha uzun soluklu bir çözüm olujyormuş. Oceral i deneyin pişman olmayacaksınız.
  • cedric tweedledee  (05.01.18 16:44:55) 
bkz: borik asit


  • caletti  (05.01.18 17:09:16) 
Akşam ayakkabınızı çıkardığınızda içine karbonat serpin öyle beklesin, koku giderme konusunda o da gayet başarılıdır.


  • marjory  (05.01.18 17:12:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.