[]

THY Ödül Bilet

Millerimle bilet aldım, yoksa sene sonu yanacaklardı
Ama şimdi bakıyorum ki sanırım yer garantisiz ödül bilet gibi bişeymiş bu
Hiç millerle THY'den ödül bilet alıp da dımdızlak ortada kalanınız oldu mu?
Cuma akşamı gidiş pazar akşamı dönüş ankara istanbul, yoğun da zamanlar. Stres oldum moralim bozuldu

 
Ya bu 'yer garntili' olayı yeni çıktı. Eskiden 'sınırlı kapasite' diye geçiyordu ve az sayıda bilet düşük millerle alınabiliyordu. O bileti aldın mı sonradan kimse sana gelip "yer kalmadı" demiyor. Ancak overbooking diye bir şey de var. Yani sen parayla bile alsan bir sonraki uçuşla gider misin diye sana soruyorlar. Bileti bir kere aldın mı dımdızlak kalma gibi bir şey yok. Aynı gün içinde uçurmadıklarında konaklama bile ayarlıyorlar.


  • himmet dayi  (04.01.18 15:25:27) 
@himmet dayi bir başka duyuruda arkadaş demiş ki, yer garantisiz bilet alınca hiçbir hakkın yok, sana konaklama da sağlamak zoruda değller, aynı gün uçurmk zorunda da değiller, tercih de sunmuyorlar direkt almıyorlar vs vs.

overbooking riski her zaman yok mu zaten?

link: www.eksiduyuru.com

mcfly adlı kullanıcının cevapları
  • Rudy Baylor  (04.01.18 15:28:22) 
diğer duyuruda fena sallamışlar. yer garantisiz biletin tek anlamı belli bir miktarda alınabilen bilet olması. bi uçuşta 3 koltuk gibi. ondan sonra düşük mil ile bilet alamıyosun işte. tek olay bu.

yer garantisiz yani limitli kapasiteden az mille aldığın bilet ile parasını verdiğin ya da yer garantili olarak mille aldığın bilet arasında hiç bi fark yok. hepsinde overbooking ihtimali var bu biletlerin. ama çok nadir olur. overbook olunca da para filan teklif ederler işte. sürekli mille uçarım hiç başıma gelmedi.
  • spirit crusher  (04.01.18 15:32:35) 
Valla yalan olmasın ama ben de spirit crusher gibi biliyorum. Bugüne kadar çok uçtum mille. Üstelik bazıları bayram dönemi uçaklar full'ken oldu. Ama hiç kimse senin bilet yandı aga demedi.


  • himmet dayi  (04.01.18 16:05:14) 
Ben de çok kullanıyorum mil olayını, spirit crusher gibi oldu. Zaten düşünsene rezalet olur dediğin gibi olsa, millet gider kapıda kalır, öyle rezalet mi olur? 60000 mil vereceğim üzerine 1500 lira vergi, sonra kapıda kalıcam. Oldu :)


  • roket adam  (04.01.18 23:31:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.