[]

Türkiye'deki ehliyet şu ülkelerde geçerli mi?

Özellikle şu ülkeler için soruyorum:

-ABD
-İngiltere
-Almanya
-Hollanda
-Kanada

Yeni ehliyetler birçok ülkede geçerli olacak falan diye haberlerde okumuştum da.

Son durum nedir, bilen var mı ehliyetin geçerli olduğu ülkeler hakkında?

NOT: Bir haber sitesinde AB ülkelerinde 6-12 ay arası geçerli olduğu yazıyor. ABD'yi merak ediyorum daha çok.

 
Turist olarak gidiyosan hepsinde gecerli o yazdigin ulkelerde.

Yasamaya gidiyorsan genelde ilk 6-12 ay arasi gecerli. Sonra o ulkenin ehliyetine cevirmelisin
  • kuehles blondes  (04.01.18 00:46:44) 
kuehles+1

ek olarak eski yeni ehliyet farketmiyor, kiralayabilirsin. Kanada dışında hepsinde kiraladım.
  • kaynaklari etkin kullanamayan iktisatci  (04.01.18 01:00:02) 
ABD'de turistseniz yahut kısa süreli vizeniz varsa tr ehliyeti kullanabiliyorsunuz. uzun sureli kalıyorsanız eğer turist ehliyeti kullanma süresi eyaletten eyalete değişmekle birlikte 3-6 ay genelde...


  • dilemma of subscribtionability  (04.01.18 02:57:23) 
bu ehliyet tanima isi biraz ulkeler arasi iliskiyle alakali. misal Kanada'da bu sartlar devamli degisiyor. eskiden cevirisini goturup kanada ehliyetini cat diye aliyordun cunku lobi saglamdi, sonra iliskiler sikintiya girdi galiba bir donem iptal ettiler, sonra yine dondu. ozellikle abd'de bulundugun eyalete gore bile degisir. o yuzden gidecegin eyelet ya da eyaletler bazinda arastirma yapmani oneririm. bide su aralar iliskiler gergin dikkat etmek lazim kanunlar yakin zamanda degismis olabilir.


  • cooperr  (04.01.18 03:03:22) 
Ehliyetler değişmeden önce avrupada kullanabilmek için Turing denilen kurumdan 400 küsür harç karşılığında bir yıl geçerli bir belge alınıyordu.

Yeni ehliyet ile bu duruma gerek kalmadı, çünkü AB'nin istediği tüm bil/veri/ibareler yeni ehliyette var.

ABD hakkında bilgim yok.
  • John Bloor  (04.01.18 09:10:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.