Uyuşturucu olmayan kafa yapan şeyler?

Uyuşturucu olmaması ve bağımlılık yapmaması
Mümkünse yasal ve ekonomik olması
Sigara dumanı gibi astımlılara zarar verecek yoldan olmaması
Mümkün mertebe sağlığa çok zararlı olmaması
Alkol yani sarhoş eden bir şey olmaması
Bir de gerçek anlamda orgazmik kafa yapması yeterlidir benim için aradığım şeyin.

Öyle ki gözümü kapadığımda uçtuğumu hissedeyim kuş gibi fiziksel gerçekçi bir his olsun.

Fakat hiçbiri olmadı, mutlu edecek ama gerçekten mutlu edecek yani mutluluk hormonu salgılayacak bir şey olsa o da kafidir. Yani yıl olmuş 2018, bilim o kadar gelişti de insanları tek hapla mutlu eden bir gelişme olmadı mı? Elbette placebo etkisinden ibaret antidepressan ilaçlarını saymıyorum, onların beyne zararları varmış ve etkisi öyle ahım şahım olduğunu düşünmüyorum.

Benim aradığım Cesur Yeni Dünya'daki Soma hapı gibi bir şey.

Yaşasın hedonist dünya! ✌

Yeşil çay.

  • angelus  (03.01.18 23:14:09)
  • sarper361  (03.01.18 23:14:23)
Adacayi ve spor. Nabzi tavan yaptiracak bir spor.

  • lamira  (03.01.18 23:16:21)
Abi spor yapmak sana onlari yasatabilir. Spora asilman gerek. Mesela uzun kosu( yari maraton-maraton) yuzmek gibi

  • ykyt  (03.01.18 23:20:01)
serex adında bir ilaç kullanıyordum. bir tanesi uyutuyor, üç tanesi halüsinasyon görmemi sağlıyordu. reçetesiz satılıyor galiba.

edit: gördüğüm halüsinasyonların berbat olduğunu söylemeliyim. deliriyorum sanmıştım.
  • rahip janick  (03.01.18 23:27:18 ~ 23:30:31)
hacı senin dediğin gibi birşey bu dünya dinamikleri içinde var olamaz. murphy falan herkes bu duruma karşı. çok kafa olmak istiyorsun yüksek sesle elektronik müzik dinle özellikle yürürken falan. böyle zaman yavaş akmaya falan başlıyor

  • dedim dedim de kime dedim  (03.01.18 23:30:46)
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim ancak spor bana stresten başka bir şey vermez, zaten biraz koştuğumda nefes nefese kalıyorum astımdan dolayı. Biraz uzun yürüdüğümde 15 bin adım gibi, ayaklarıma kara sular iniyor çok çabuk yoruluyorum zayıf olduğum için, hatta o kadar çabuk yoruluyor ki ayaklar sırf romatizma mı var acaba diye hastaneye randevu aldım geçenlerde. Yüzme deseniz keşke yüzebilsem ama yüzme bilmiyorum ve öğrenmeye yönelik de korkularım var, anca uzun vadede halledilecek bir şey para biriktirip özel ders almayı düşünüyorum ileride. Bunun dışında aklıma daha spor gelmiyor, fitness filan için vücudum boyum uygun değil gayet kısayım zayıfım spor salonu moralimi daha bozar 1.90 lık adamların yanında :D Dört beş sene önce bir ara Karateye gidiyordum ama bacak yapım tam dönmediği için şevkim kırıldı onu da bıraktım.

Bana en uygun spor satranç gibi geliyor, onda kazanmak gerçekten mutlu ediyor ama kaybetmenin verdiği hırs malum...

Ayrıca melankoli ve zaman zaman bunalım, kendinden nefret etme gibi şeyler de oluyor, onlar gelip geçici genelde ama melankoli uzun süredir içimde. İstediğim şeyi bunlar için de istiyorum, ada çayı yeşil çay pek etki etmemişti zamanında, Sarı Kantaron u ise ciddi ciddi düşünebilirim. Uyku problemlerim de var, iyi gelir belki. İÜ Beyazıt-Eminönü civarında tavsiye ettiğiniz dolandırıcı olmayan hakiki bitkisel şeyler satan yerler var mıdır? Kapalıçarşıdaki adamlar pek tekin gelmemişti gözüme. Kadıköy civarı da olabilir,
  • siyah giyen adam  (03.01.18 23:30:59)
Müzik.
Ambiyansı tamamlamak için kaliteli bir ses sistemi ve buna eşlik edecek hoş görüntüler şart ama. Mesela eksiduyu.ru sorusuna verdiğim cevapları bu yönde değerlendirebilirsin.

  • candanag  (03.01.18 23:32:52)
Bu arada sarı kantaron için adam döktürmüş, içmeye korkutur insanı neymiş öyle bu bitki

eksisozluk.com
  • siyah giyen adam  (03.01.18 23:34:02)
bir psikiyatristle konussaniz? ortulu bir depresyon icinde olabilirsiniz...

  • e haliyle  (04.01.18 00:10:31)
e haliyle+1

yürüyüşü 15 bin adım yapmak zorunda değilsin. kendine göre bi mesafe belirle müzik dinleyerek tempolu yürü. hızlı yürüme, yavaş yavaş ama hep aynı tempoda yürü.

müzik ve yürüyüşü elemesen iyi olur. oksijen alımı, hormonal denge, dolaşım.. çok yönlü fayda sağlayacak.

xanax adlı ilacı sigara bırakma yan etkisi nedeniyle alan, öyküsünde trafik kazası olan bi kadın ölümden döndü. dönmek denirse... ilaç önermek, öneri almak doğru değil.

çayları da sürekli kullanma. aralıklı al. herşeyin fazlası zarar. su içtiğin şişeye bardağa bikaç yaprak nane at. nane feraklık verir, rahatlatır. istersen bi dilim de limon atabilirsin. limonu kabuğuyla at, kabukta da faydalı şeyler var.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (04.01.18 01:05:01)
Seks. İmkan yoksa 31.

Her maddeye uyuyor.
  • kibritsuyu  (04.01.18 09:05:28)
Senin öncelikle bu melankolik halden kurtulman lazım. Sorduğun şey melankoliniyi geçirmez, geçici süreliğine üstünü kapatır. etkisi geçtikçe kapatmaya çalışırsın. kısır dönüye girmekle kalmaz üstüne sorunun daha da derinleşir, zamanla mücadele edecek gücü de bulamamaya başlarsın.
Diyelim parmağın kesildi ve iltihaplanmaya başladı, iltihap ağrı yapıyor. yarayı tedavi etmek yerine ağrı kesici soruyorsun gibi bişey bu istediğin.

Psikiyatr yardımıyla ilgili çekincelerin varmış. Bu konuyu biraz açalım istersen. Antidepresan ilaçları plasebo etkisinden ibaret değil öncelikle. Bu doğru bi bilgi değil. İlaçların hormonal vb. düzenimize kısa süreli etkileri oluyor, sen o kısa süreli etki sırasında yaşamını düzenleme fırsatı buluyorsun şeklinde düşün. İnsanlar herşeyi doktordan ilaçtan bekledikleri için tedaviden olumlu sonuç alamıyorlar. Halbuki doktorun elinde sihirli değnek yok ve ilaçlar mucize yaratmıyor. Sana destek oluyor o kadar.
Devlet hastanelerinde çalışan doktorlarla ilgili soru sormuşsun. Devlet hastanesindeki doktor da doktor diğeri de doktor. İşin temelini özünü aynı okullarda öğrendi her ikisi de. Devlet sana fazla vakit ayıramaz, doktorun kişiliğine göre kibar veya kaba davranır vs. vs. olumsuzluklar var ve oluyor evet ama tümü aynıdır demek değil bu.
ben 7 yıldır bi rahatsızlığım nedeniyle kontrol için hastaneye gidiyorum. çocuklar, yakınlar vs özel, devlet epeyce hastane deneyimim var. Şunu söyleyeyim, özele güvenim neredeyse hiç kalmadı. doktorunu bulup ona güveneceksin. bu işin püf noktası bu.
iyi doktor muayene sırasında, sonrasında kendini belli eder. baktın kafan yatmadı başka doktoru denersin.
randevuyu almadan önce ilgili servise git, hangi doktorun kapısı kalabalıksa o doktordan randevunu al. basit bi yöntemdir ama olumlu sonuç alma olasılığı fena değildir.

yazılarını okudum, hayran kaldım. kalemin kuvvetli, gözlem yeteneğin kuvvetli. yerinde olsam bu özelliklerimi değerlendirirdim. hikaye, deneme, roman, şiir... yaz sen. internet ortamında da yazabilirsin. çok mecra var kalemini kullanabileceğin. hem yeteneklerini kullanırsın hem uğraş olur.

başka uğraşlar varsa ilgini çeken onları da ufak büyük yapabilirsin. uğraş zihin gelişmesine sağlığına çok olumlu etkiler yapar.
yalnız satranç konusundaki yorumundan anladığım kadarıyla başarı olmadığında olumsuz düşünceye, duyguya kapılıyorsun. bu konuda kendi üzerinde çalışman lazım. hep başarmak diye bişey yok. hep başarırsan başarının tadını alamazsın zaten. inişli çıkışlı olacak. bunu peşinen kabul ederek başla herşeye.

yürüyüş ve müzik önermiştim. vurgulamak istiyorum. lütfen bu ikisini ihmal etme. yarım saat olur, hatta 15 dakika bile olur. mutlaka yürü. gün ışığında yürü. her ikisinin de zihne metobolizmamıza faydalarını gördükçe şaşıracaksın. sabırlı ol yalnızi hemen görmeyeceksin, zamanla.

beslenme düzenin nasıl? Sebze meyve protein dengesine dikkat et.
linklerde temel bilgiler var:
beslenme.gov.tr

iyi hissetmek kitabını ben okumadım ama çok öneriliyor, faydalanan çok demek ki. sen de okuyacağım demişsin, okumadıysan ona da başla bi yandan.

ilave olarak; @kibritsuyu +1

sana %100 garantili çözüm yazdım. yalnız harfiyen uyman lazım.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (04.01.18 11:13:35 ~ 12:55:41)
Melissa, dans, spor, uyduruklama şarkılar söylemek

  • sadegazoz  (04.01.18 19:11:31)