[]

Acılarınızı ve zaaflarınızı insanlarla paylaşıyor musunuz?

Dünyada mükemmel insan yoktur. Bununla birlikte herhangi bir ilişki çeşidi ve dinamiği içerisinde karşı tarafla paylaşılan acıların ya da zaafların ilişki içindeki dinamiği ve paylaşan kişinin iktidarını negativize ettiği düşüncesindeyim.

Aileyle hatta anne-babayla süregelen ilişkide bile; onların saygısının ve yaklaşımının korunması adına dahi önem arz ettiği kanaatindeyim. Böyle bir şey yaşamadım ama genel gözlemim bu yönde.

"Biz olmak" gibi romantize edilmiş şeylerin önünde ve üzerinde duran bir hali var bunları paylaşmanın. Bir şekilde aşılacak ve üstesinden gelinecek şeylerin paylaşılması çok da gerekli değil sanki. İlişkilerin sağlıklı ilerlemesi adına her zaman böyle ilkelerin üzerinde yürünmesi, böyle bir zeminin sağlanması ve korunması gerekir.

 
Defalarca o sebeple yaralanmama rağmen hala paylaşıyorum. Ne bileyim, insan sevdiklerine de tam anlamıyla açılamayacak, dertlerini onlara dökemeyecekse ne anlamı var dostluğun veya yakınlığın? Ama "İnsanlar sığ gördükleri suyu rahat geçermiş." sözü de çok doğru. Sizin şeffaflığınızı bir şekilde sizi yaralamak için kullanıyor insanlar. Bu da ikilemde bırakıyor insanı iç açma, acıları paylaşma konusunda.


  • m e b  (03.01.18 21:45:57) 
paylaşmıyorum, kol kırılır yen içinde kalır.


  • facebook  (03.01.18 22:04:14) 
Eskiden %100 olduğum gibi biriyken iyi niyetimle tüm kalbimi birçok insana açtım ve çok kez yara alınca artık vazgeçtim. şimdi her şeyi insanlara açmıyorum sadece belli başlı şeyleri paylaşıyorum.

Ayrıca şunu da farkettim senin derdin senin sorunun başkasının sorunu değil insanlar dert dinlemek istemiyorlar ya da çok fazla mutlu anını seninle paylaşmak istemiyorlar. Herkeste bir çekememezlik olduğunu farkettiğimden beri ben de insanlara rol yapar oldum.
  • powerpufgirl  (03.01.18 22:10:13) 
Çok çok az insanla, çok nadiren paylaşıyorum. Onda da sonradan rahatsız oluyorum. Bu durum sanırım problem olarak görülebiliyor. Zaten az paylaşırdım, anlattıklarımın ilerleyen günlerde önüme geldiğini görünce hiç anlatmaz oldum.

Aslında bazen paylaşabilmenin iyi birşey olduğunu düşünüyorum. Çünkü anlatamadıkları insanda yük olarak kalıyor. Ama sadece düşünüyorum, yine de paylaşmıyorum, daha doğrusu paylaşamıyorum.
  • antikitleruhlu  (03.01.18 22:15:57) 
Çok nadir. Sonunda kesin pişman olurum ama.


  • i m cool with that  (03.01.18 22:18:43) 
Paylaştığım bir kız grubum var. 9 senedir arkadaşız birbirimizden sakladığımız bir şey yok. Yorumlar bazen kırıcı oluyor ama iyiliğini istediğimiz için eleştiriyoruz olayın sıcaklığı geçince anlaşılıyor zaten.


  • jazzabel  (03.01.18 22:20:14) 
2 yakın arkadaşımla paylaşıyordum çoğunu. Kısa bir süre önce bir tanesiniin annesinin ve sevgilisinin bütün özel hayatıma hakim olduklarını fark ettim. Artık kimseye bir şey anlatmak istemiyorum bu yüzden.


  • ms brownstone  (03.01.18 22:50:01) 
Hayır. Zaten paylassam nolacak hallolacak mi. Kendi kendime yetiyorum.


  • kaderdeki bekir  (04.01.18 00:40:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.