[]

Mezar açılması ve cesedin bulunamaması

(rahatsız edici içerik olabilir bazısı için; okuyacaksanız risk size ait).

Anneannemin mezarının açılması gerekiyordu. O esnada da, 22 sene olmuştu anneannem öleli. Açıldı işte. Ben iskelet görmeyi falan bekliyordum ama hiçbir şey çıkmadı.
Diş bile çıkmadı hatta o kadar diyeyim. Görevli toprak olmuş dedi ama dişin bile 22 senede erimiş olmasını beklemiyordum ben açıkçası. Hadi saç çıkmaz, kemik çıkmaz ama diş de mi çıkmaz? Gömüldüğü yer de Eyüp Mezarlığı. Toprağın türünden falan olsa, kaç senelik kemikler bulunuyor orada, ben şahidim.
Nasıl olabiliyor bu? Sebebi ne olabilir yani? Kemik yapısı falan mı acaba?

 
Cesetler toprakta tamamen çürüyor diye biliyorum, zamanı insanın biyolojisine ve toprağın türüne göre değişebilir.

22 yılda tamamen yok olması normal sanki.
  • John Bloor  (03.01.18 17:28:33) 
kesinlikle kemik parçasının kalması lazım.


  • protrek  (03.01.18 17:44:43) 
Altin dış için mezarli kaziyorlardi serefsiz insan musveddeleri


  • all girls dream  (03.01.18 17:47:50) 
Mezarı kazıp açsalar, tüm cesedi götürmezler ki. Dişi falan sökerler. Bir de kontrol ederler önce sanırım cesedi boşa taşımamak için altın diş var mı diye. Anneannemde altın diş falan yoktu. Çürük bile yoktu kadında, öldüğünde 57 yaşındaydı. Öyle yaşlı, kemik erimesi olan biri de değildi.
Gene tabii kemik yoğunluğu konusunu bilemiyorum.
üğpoıuy'ın dediği gibi, belki 1999 depreminde toprağın iyice altına doğru gitmiş olabilir gibi geldi bana da düşününce. Yoksa alıp nereye götürecekler kadını? Teyzem her hafta gidiyor bir de senelerdir, sanırım o fark ederdi bizden habersiz mezarı açılmış olsaydı.
  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (03.01.18 20:58:22) 
22 yılda bir cesedin iyiden iyiye eriyip, toprakla bütünleşmesi olağan bir durum.


  • pangea  (04.01.18 12:45:31) 
biri 52 yıl, diğeri 39 yıl önce ölen dedelerimin ve 31 yıl önce ölen babaannemin kemikleri duruyordu. babaannemin saçları da duruyordu. mezarlık kısmen taşınıyordu, kemikleri çıkmayan mezara denk gelmedim.


  • tatli cocuk  (04.01.18 13:18:18) 
bizim köydeki, artık mezar taşındaki kabartma yazılar bile silinmiş eski mezarlardan kemik çıktığını gördüm.

eyüp mezarlığının toprak türünden mi demişsiniz ancak eyyüp mezarlığına 5-6 km uzaktaki edirnekapı mezarlığındaki özalın cesedi hiç çürümemişti bile. 5-6 km'de iklim ve toprak türü ne kadar değişebilir ki biri nerdeyse hiç çürümezken başka birinin dişi bile çürümüş olsun
  • yemrem  (04.01.18 13:27:49) 
böyle bir olasılık düşük ama yine de ihtimal dahilinde; büyük ihtimal toprakta yer değiştirmiştir ama tıp ile ilgili insanlar kadavra niyetine kullanabiliyor mezardaki insanları; bir tıp öğrencisi yakınım çok eski bir mezardan savcılıktan izin alarak kemikleri çıkarıp toplamıştı.


  • gezegen olan pluton  (04.01.18 13:38:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.