[]

iphone 6s plus alınır mı?

mrb, sıfır 6s plus almayı düşünüyorum. almalı mıyım?
 
evet evet.

ondan sonra değişen fazla bi şey olmadı zaten. paran cebinde kalsın. sadece güncellemeler biraz şeyapıyo ama taze telefonda fazla kasmaz bence.
  • meyal  (03.01.18 16:13:41) 
6s plus satılıyor mu ki? Yakınım almak istiyordu aynı sizin düşüncelerinizden yola çıkarak. Ama bulamadı maalesef hiçbir yerde. Bayağı da aramıştı :(

Bulursanız alın bence de
not: 7 plus kullanıcısı
  • helena  (03.01.18 16:25:24) 
@helena istanbul’daysanız 1-2 ay önce apple store’da vardı akasya’da. başka hiçbir yerde biz de bulamadık evet.


  • meyal  (03.01.18 17:02:51) 
Alınır da ipneler yavaşlatıyor telefonu ya. Mesela ben diyodum ki bu telefonu 5 yıl kullanırım efsane telefon ama bi güncelleme geldi yükledik garip garip şeyler yapmaya başladı. Artık diyorum ki 3 yıl kullanırım. Böyle bi durum var..


  • freetakilir  (03.01.18 17:20:21) 
@meyal Şehir farklılığındandı o zaman :( siz durmayın alın derim


  • helena  (03.01.18 17:29:56) 
6 plus bendeki baya yavas ios 11 ile. 6s de alinmaz bence o da ios 12 ile yavaslayabilir


  • eksimtrak  (03.01.18 17:46:07) 
guzel telefon, hala kullaniyorum.

pil kapasitesi dustukce telefonlari yavaslattiklarini duyurdular, siz sifir alacaksiniz sorun olmayacaktir.
  • disq  (04.01.18 11:15:15) 
disq'in dediği gibi, pili iyi durumda olan 6s plus gayet iyi bir telefon diyebiliriz. aynı şekilde pili iyi durumda olan iphone 6 bile hala 2 seneyi çıkartabilir.

ios değişimi ile ciddi yavaşlama olayları eskiden daha ciddi oluyordu çünkü iphone 4 tek çekirdekli, 4s çift çekirdekli daha düşük saat hızında işlemcilere sahipti. yanlış hatırlamıyorsam iphone 5 ile 64 bit mimarisi geldi işlemcilere, yani özellikle iphone 6'dan itibaren "pil sorunsuz olduğu sürece" yeni ios güncellemelerinde ciddi yavaşlamalar olacağını sanmıyorum.

iphone 7 de 4 çekirdekli işlemci ve iphone 7 plus'ta 4 çekirdek işlemci ve 3 gb ram var. iphone x 6 çekirdek ve 3 gb. yani, pili sağlam olduğu sürece iphone 8 ve x leri yavaşlatmak cidden zor
  • washe  (04.01.18 11:28:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.