[]

Türk sinemasında, edebiyatında ya da müziğinde...

Yeri asla doldurulamayacak biri ya da birileri var mı? Ve onu “yeri doldurulamaz” kılan şey ne?
 
çok güzel soru. iyi kavga çıkartır aslında. ama bence yeri dolmayacak insan ajda pekkan'dır. zaten yeri bir türlü doldurulamadığı için eldekini emekliye ayıramıyoruz.


  • co2s2  (03.01.18 16:07:09) 
Bence Feridun Düzağaç gibisi gelmez. Bir kere adam şarkı yazarı değil bildiğin şair, müzisyenliği de iyi ki bence kendisi bile hiçbir zaman Köprüden Önce Son Çıkış ve Orjinal Alt Yazılı albümleri seviyesine çıkamayacak bir daha.

Orhan Pamuk'u unuttum. O da zor.
  • i was made for you  (03.01.18 16:07:40 ~ 16:11:21) 
Bence Orhan Pamuk, Ayfer Tunç ve Hasan Ali Toptaş. Yaşayanlar arasında edebiyat anlamında bu isimler geldi ilk aklıma. Verdikleri emek, yetenekleri, disiplinleri ve dillerinin eşsizliği ise nedeni.


  • anumegha  (03.01.18 16:34:28 ~ 16:53:34) 
Sırf Saatleri Ayarlama Enstitüsü için Ahmet Hamdi Tanpınar diyebilirim. Bu kitaptaki kurnaz mizahı herhangi bir Türk eserinde göremedim.


  • nopnog  (03.01.18 16:37:58) 
Barış Manço, kırk yılda bir gelir onun gibisi...


  • SiyamkedisiZorro  (03.01.18 16:41:53) 
Hasan Ali Toptaş +1
Barış Manço +1
Raşet Nuri var benim için ayrıca, Türkçeyi onun kadar zarif kullanan yazar yok.
  • kobuzchu kiz  (03.01.18 16:52:32) 
kargo. öyle bir dağıldılar ki koray candemir bile dolduramadı bu boslugu.


  • river song  (03.01.18 17:31:26) 
yunus emre


  • firemanjonny  (03.01.18 18:15:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.