[]

Schengen Vizesi

Selam arkadaşlar. Sorum basit ama bu konudaki uygulama değişti mi değişmedi mi emin olamadığım için sormak istedim. Biliyorsanız Alman elçiliğinden alınan Schengen vizesi ile Almanya'dan geçmeden doğrudan Fransa'ya girmek mümkün mü? Yoksa vize hangi ülkenin elçiliğinden alındıysa AB'ye oradan mı giriş yapmak lazım? Teşekkürler.
 
mümkün ama garantisi yok. hoş vizeyi aldığın ülkeye girebileceğinin de garantisi yok zaten.


  • nrmnm  (03.01.18 15:55:11) 
zorunlu degil, gumruk polisi 'belki' sorar, sebebin varsa aciklarsin sikinti olmaz. genel kural 'en uzun sure kalmayi planladigin' yerden vize almak.

sadece almanya'ya hic gitmeyi planlamadigin halde vizeyi oradan alirsan sikinti olur.

ps. fin kolay veriyor diye zamaninda finlandiya vizesiyle finlandiya'ya ugramadan avrupayi gezdim, soran alman polisine vapurla finlandiya'ya gececegim dedim, tamam dedi muhru basti.
  • lanc  (03.01.18 15:55:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.