[]

paribu kullanıcı bilgileri

merhaba,

paribu'ya para yatırmak istediğimde kullanıcı bilgileri kısmında yer alan; tc kimlik, nüfus cüzdanı seri ve sıra no, doğum tarihi gibi bilgileri doldurmamızı istiyorlar. peki paribu bu bilgilerin doğruluğunu nereden teyit ediyor?

banka vs değiller bu bilgilere erişebildikleri bir havuz olduğunu sanmıyorum ve açıkçası güvenmiyorum da. ufak rakamlarla denemek için işlem yapacağım. doğru olmayan bilgiler versem ne olur?

özetle; paribu bir şirket ve oraya para gönderip oradan para almak için ad soyad ve iban bilgilerimiz yeterli iken diğer kimlik bilgileri neden isteniyor ?

 
Hukuki bir sorun olursa direk devlete verecekler çünkü.

illa bir kontrol mekanizması vardır ama net tahminim yok.
  • passion rules the game  (03.01.18 16:06:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.