[]

İşten ayrılmamı istemeyen yönetici

Duyurudaşlar merhaba,

Yaklaşık beş ay kadar stajyer, son dört aydır da part time olarak çalıştığım bir şirket var. Şubat ayından itibaren tam zamanlı devam ederiz diye konuşmuştuk.

Ancak son zamanlarda ülkeden uzaklaşmak istemem sebebiyle yurtdışı planları yapıyorum. Bu yüzden sınavlara çalışmam gerekecek, işe devam etmek istemiyorum. Bugün kararımı yöneticime deklare ettim, hızlı karar vermemem gerektiğini söyledi. İkna edebilmek için yemek sözü aldı. Yeni pozisyonunu, maaşını, haklarını bildikten sonra karar vermemi istiyor ama yeni iş teklifini kabul edersem uzun süreli olacaktır, tahmin ediyorum ki.

Anlayacağınız çok az iş ve iş iletişimi tecrübem olduğu için yemekte ne konuşacağımızı bilemiyorum. Kabul etmemek için ne tür şeyler söylemem gerekir?

 
yemeği reddetmektense iş ve iş iletişimi tecrübeniz az ise sırf tecrübe edinmek amacıyla bile yemeğe katılıp, neler olup bittiğini kendiniz deneyimleyebilirsiniz. bir sonrakine hazırlık.


  • MandMs  (03.01.18 13:26:24) 
bence acik bir sekilde yurtdisi hedefin oldugunu söyleyebilirsin. belki isvereninin baglantilari vardir, sen biraz calis biz ayarlamaya calisalim der. zaten aslinda biraz daha is tecrüben olmasi yurtdisi icin de iyi. isverenin ikna cabalari kafana yatarsa calis biraz daha. napcaksin ki yoksa


  • hophophoba  (03.01.18 13:28:52) 
@MandMs Yemeği reddetmedim. İş teklifini kabul etmemeyi düşünüyorum.

@hophophoba Çünkü verilecek pozisyon sebebiyle tüm planlarım alt üst olabilir.
  • fermiparadoksu  (03.01.18 13:34:04) 
planlarinin altüst olacagini düsünüyorsan bunu söylersin, kafana yatmazsa kabul etmezsin, ne diyebilir ki yönetici? :)


  • hophophoba  (03.01.18 13:36:08) 
yurt dışı denemenin hayalin olduğun ve bunu şimdi denemenün en uygun zamaan olduğunu söyle. kendilerinin seni işe alma isteklerine de çok memnun olduğunu söyle teşekkür et


  • oscar  (03.01.18 13:43:11) 
Isi kabul et. Bir ay bile fazla maas alsan kafi. Ayrica onemli olan maas da degil, unvan. Yeni pozisyonun su ankinden daha ustte olacak ve cvne onu yazacaksin. Kimse ayrildigi yerden daha dusuk pozisyonda calismaz. Isveren de eleman ararken filtrelemeyi buna gore yapar.


  • gormemisin oglu  (03.01.18 15:08:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.