[]

Bir belgesel

yakın zamanda izledim tv'da. ülkede (muhtemelen abd idi) genç kızların çalıştığı bir yer. zararlı bir kimyasal işinde çalıştırıyorlar kızları. iyi de para veriyorlar. hatta "o şey" parlak ışıltılı bişey. kızlar dişlerine boyunlarına falan sürüyorlarmış iş çıkışı parlasın diye. bu kısmı çok iyi hatırlıyorum. bir süre sonra orada çalışan kızlarda kanser vak'aları görülmeye başlamış. kızlar birer birer ölmeye başlamışlar. ama yaşlı bir kadın da aralarda anlatıyordu o da orada çalışıyormuş ama bir kaç ay çalışıp işi bırakmış. yani en fazla 30'lar 40'lar olabilir zaman.

bu belgeseli hatırlayan var mı? "o şey" neydi? hangi belgeseldi. kafayı yiycem.


 
"radium girls" deniyor bunlara, ama hangi belgeseli izlediginizi bilmiyorum.


  • common of demons  (03.01.18 13:23:09) 
  • hophophoba  (03.01.18 13:25:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.