hobi olarak uğraşacağım mix-dj yazılımı

var mı önerebileceğiniz ücretli/ücretsiz PC sürümü? şimdiden teşekkürler!

fl studio
logic
ableton (bu biraz zor gelebilir alışması falan)
  • vedatchilipeppers  (03.01.18 02:38:25)
yukarıdakiler dj yazılımı değil. öncesinde baya bi hazırlık yaparak ableton'da mix hazırlayanlar var gerçi de dj yazılımı olarak traktor ve serato öne çıkıyor. ücretsiz de vardı galiba birkaç tane. traktor indir gitsin işte ama baya sıkıcı bilgisayarda djlik, hele controller falan da yoksa insanı iyice soğutur.

  • soso  (03.01.18 02:52:17)
dance e jay vardı, ne oldu...

  • late viper  (03.01.18 03:00:43)
saydığım üçlü digital audio workstationların en bilinen en kullanılan üçlüsü. dj yazılımı denilen şeyler bu dawların aşırı dandik ve kapsamsız hali, dj yazılımı(?) indirirsen virtual dj’e kadar gider o iş. sen adam akıllı mix yapmak istiyorsan saydıklarım seni her türlü ihya eder.

  • vedatchilipeppers  (03.01.18 13:29:25)
vedat, dj yazılımı ayrı daw ayrı. yazdıkların komik kaçıyor.

  • soso  (03.01.18 14:10:16)
soso, dj yazılımında olup dawlarda olmayan ne var anlatır mısın? adam mix yapmak istiyorum diyor, saydıklarımı kullanmaması için elle tutulur bir sebep gösterirsen komik olduğumu kabul edeceğim; martin garrix fl studio kullanıyorken, nicholas jaar logic kullanırken arkadaşın “dj yazılımı” gibi bir şey kullanmasının bir mantığını göremiyorum ben.

  • vedatchilipeppers  (03.01.18 15:16:51)
vedat, kavram karmaşası içerisine girdik. hobi olarak bilgisayarda djlikle uğraşacağım diyor. yani bir başka deyişle; ideal formu iki turntable, bir mixer şeklinde olup pikap yerine cdj falan da kullanılan olayın bilgisayar ortamı için olanını kullanmak istiyor. yani djlik bu oluyor. bilgisayar ortamında da o türden, iki deckli, mixer'de crossfade falan yapabildiğin bir setup'ı fl studio'da logic'te kuramazsın. ableton'da yapanlar var, onda da çalacağın her parça için tek tek warp ile uğraşıp durman gerek. söylediğin isimler ise müzik yapıyor daw'da, dj set hazırlamıyor. arkadaşın sorduğu soru farklı.

  • soso  (03.01.18 20:22:44)
logic kullanan amatör görmedim henüz.
hobi olarak kullanıcam demiş, logic biraz ağır kaçıyor.

  • nocturness  (07.01.18 03:06:06)