[]

Kartvizit tasarımı için

Arkadaşlar bu hususta belirli bir standart var mıdır? Yani bilgisayardan kendim tasarlayıp basacak kişiye teslim etmeyi düşünüyorum.
 
paintte tasarlayıp göndermiştim ben ama logo vs yoktu, düz metindi. basit bi tasarımsa sorun olacağını sanmam. gerekli düzeltmeyi yaparlar zaten. ucuzdur yani.


  • elorelia  (02.01.18 18:57:13) 
illustrator gibi bi programda yapacaksaniz kart ölçüsüne uymak yeterli. basacaginiz karta gore internetten arastirabilirsiniz. basildiginda yazilarin cok ufak kalmamasina ozen gostermekte fayda var..


  • her giriste sifresini unutan adam  (02.01.18 18:58:36) 
Hangi programla tasarlayacaksınız? Baskı öncesi ve sonrası bilginiz var mı? Taşma payı vs. ile ilgili bilginiz var mı? Bu konuları bilmiyorsanız bırakın bilenler yapsın.


  • soufigay  (02.01.18 19:14:40) 
Vectorel bir programda hazirlayin illustrator olur Freehand olur tasma payı cart curt ayarlari matbaada ayarlarlar


  • all girls dream  (02.01.18 19:20:13) 
Standartta var ozel kesim kartvizite var


  • all girls dream  (02.01.18 19:20:53) 
Illustrator ile yapmayı düşünüyorum. Kart ölçülerini programdan seçebiliyor muyum bilmiyorum. Sormamın sebebi de bu. 10x5 gibi (rakamları salladım) ölçü var mı örneğin?

Ayrıca bilen birinin yapılmasını isteyen arkadaşım, Öyle tahmin ediyorum ki tasarım ile ilgili bir işiniz var. Ben tasarıma para vermek istemiyorum. Basit bir kartvizit tasarlayacağım sonuçta.
  • Camelar  (02.01.18 19:56:09) 
8x5 çalış yazım alanı için 8mm yeterli yani koyacağın yazılar 7.2 x 4.2’nin içinde kalmalı.. zemin varsa 4 taraflı 3’er mm taşır zemini.. kullanacağın fontları convertleyip öyle gönder matbaaya ki senin kulllandığın fontlar orada olmayabilir. Herşey bitikten sonra ai ve pdf formatında gönderirsen bi sıkıntı yaşamazsın


  • joker06  (02.01.18 20:19:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.