[]

Sofya'da Naapalım? ve Trenle Sofya

Şubat başında TCDD ile Sofya'ya gitmeyi planlıyoruz.
Öncelikle kaç gün ayıralım, nerede kalalım? Ne yiyelim? Nereleri gezelim? (Müze, örenyer, sanat galerileri öncelikli)
Daha önce gidenler bir aydınlatsın lütfen.
Ayrıca trenle deneyen var mı aramızda? 2 kişi olacağız. 2 kişilik kompartıman var sanırım.. nasıl olur ne diyorsunuz? yolda yorgunluktan ölür müyüz?

Teşekkürler.

 
ben sevmemiştim sofya'yı. gidilebilecek aklımda kalanlar alexandar nevski katedrali, national art gallery bi doğal tarih müzesi gibi bişey vardı. varna'ya da gidin bence vaktiniz varsa. orda da çok bişey yok ama daha güzeldi.


  • tepedeki psychedelic adam  (02.01.18 13:13:16) 
Otibis daha ucuz


  • insomnia  (02.01.18 14:10:45) 
onlarca kez gittim.Alexander nevski kadhedral olmazsa olmaz.Yakınlarda Rus kilisesi var.Rus Kilisesinden merkeze gelirken 2-3 müze var yol üzerinde.BUnlar ilgini çekebilir.

National park of culture içinde klasik müzik,bale vb. gösterilerin olduğu bir sanat merkezi var.Programına bakabilirsiniz.

Trafiğe kapalı bir caddesi (Vitosha) var zaten orayı kaçırmanız mümkün değil.


Rila monastry var ama merkeze biraz uzak.Daha ben de gidemedim oraya.Vaktiniz varsa Sofyaya gelmişken Basko'ya kayağa gidebilirsiniz ama 2-3 gün Bansko'da kalın en azından.

Trenle gitmeyin sakın.İstanbul Otogardan kalkan Metro otobüsleri var direk Sofya'ya giden.Akşam 22 gibi binerseniz ne güzel sabahtan ordasnız.Gün sizin olur.

Yemek olarak ızgara türü şeyleri öneririm.Bulgar yemekleri ağır gelebilir size.

Vitosha caddesinin hemen arka sokağında kendi birasını yapıp satan bir yer var.Denemenizi tavsiye ederim.Adnı unuttum.Merkezi bir kazandan her masaya çekilmiş boru tesisatı var.Masanızdaki vanayı açarak biranızı kendiniz dolduruyorsunuz bu sırada sayaç Lt cinsinden sayıyor.İlginç bir deneyim.

Gece hayatı için Studenski Grad tavsiye ederim.Güzel clupler var ama genelde Bulgar pop müziği olan chalga çalıyorlar.Bize pek uymuyor mağlesef.

Ben de sizden 1 hafta önce Sofyadayım.AKlıma geldikçe güncellerim
  • turkuaz  (02.01.18 14:47:34) 
Ben de Şubatta trenle Sofya'ya gitmeyi planlıyorum. Tren 10 saat sürüyor diyorlar. Siz ne zaman gidiyorsunuz?


  • koola  (09.01.18 22:52:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.