[]

ilişki yaşadıkça ilişkiler heyecansız mı olmaya başlıyor?

Öncelikle yaşım o kadar büyük değil, 28 sadece ama gene de sanırım yaşımdan da olsa gerek artık hemen hemen bütün flörtlerin benden, kendini geliştirmiş olanların da bizden ya da gelecekten bir beklentileri oluyor.

bundan bir kaç sene önce uzun yıllar aynı evde yaşadığımız sevgilimle bile böyle beklentiler olmamıştı. Sadece tutku vardı. Kavga eder, sonra sevişirdik tabiri caiz ise. O heyecanın devam ettiği bir kaç sene aramızda pek sorun olmadı.

Daha önceki ilişkilerime bakıyorum da daha sabırsız ama daha tutkuluydu. bir şeyler hissedilebiliyordu. İki tarafta da bir heyecan bir çekim oluyordu.

Fakat son bir kaç senedir ilişkim olsa da pek heyecan duymuyorum. Heyecan ya da hoşlantıdan ziyade hayatın normal akışı gibi bir şey oldu ilişki yaşamak.

Mesela bir kaç aydır birisi ile konuşuyorum. Bundan bir kaç sene önce olsa muhtemelen güzel de bulabileceğim ya da çirkin olsa da umursamayacağım birisi olacaktı.

şu an açıkcası herhangi bir çekici tarafını bulamasam da konuşmaya flörtleşmeye devam ediyoruz ve sohbet olarak, kültürel geçmiş olarak ve eğitim olarak bakarsak bana gayet benzeyen ve denk birisi, en önemlisi aylardır kavga bile etmedik. Son derece sabırlı, özür dilemesini bilen birisi.

Fakat hiç bir heyecan duymuyorum. Yarın bugün hayatımdan gitse 1-2 gün yazık oldu der sonra bir daha aklıma bile gelmez.

Bir kaç ilişki yaşadıktan sonra yaşanan bir durum mu bu? İnsanlar büyüdükçe böyle mi oluyor? Tutkusuz ama mantıklı ilişkiler mi yaşıyor? o tutku bir daha olmuyor mu acaba?

 
aynı yaştayız bende de var bu adı da ''olgunlaşma''. evet birkaç ilişki yaşayıp yaş ilerleyince artık heyecandan ziyade stabilite arıyorsun. artık insanlar güzellik çirkinliğinden çok muhabbeti kişiliği karakteri daha mühim oluyor.

tutku olup olmaması biraz çifte bağlı bir durum. olmasını istersen oldururursun.
 • charlotte blanc  (02.01.18 10:21:41) 
bence sen bu çocuğa yeterince aşık değilsin.

27 yaşındayım. hatta hazır yeni yıl da başladı, 28 oldum diyelim. 3 senedir süren ilişkim var. dediğin gibi yarın bugün hayatımdan gitse, kafamı hangi taştan kaldırıp hangi taşa vururum, sırf onu unutmak için hangi içkilere uyuşturuculara başlarım, ve bir daha toparlanmam ne kadar sürer hiç bilmiyorum.

bizim ilişkimiz de çok sakin bir ilişki bu arada, ama bu heyecan yok demek değil kesinlikle. heyecanı siz ikiniz yaratırsınız. ama içinden bir heyecan yaratmak gelmiyorsa sevmiyorsun demek ki. bu tıpkı arkadaşlıklar gibi. biriyle tanışırsın çok iyidir harikadır ama fazla ısınamazsın ve ona kötü davranmasan da, arada bir oturup geyik yapsanız da, onunla kafa dağıtmaya çıkmayı tercih etmezsin. seninki de böyle olmuş.
 • istanbul kanatlarimin altinda  (02.01.18 10:35:58) 
Kisilik/tip arayisindan bagimsiz bir hislesme gibi durdu bana bu. Iliski yorgunuyken, arka arkaya sik iliski yasama durumunda, iliski yasanan kisiler birbirine benzediginde veya benzer cok fazla sey yasandiginda ve bazi baska nedenlerden dolayi boyle hissizlikler oluyor ama o tutku yeniden yasaniyor. Yasla illa azalacak diye bir durum yok ama genelde kalibi dinlendirmek veya bir sure nadasa birakmak iyi geliyor.

Soyle anlatirsam belki anlasilir (buyuk olasilikla kadinlar daha iyi anlar) kasini aldirirken ilk cimbiz cok acitiyor, ikinci cimbiz daha az, ucuncu cimbiz daha da az olur. Sonra aciya alisirsin ama azicik beklersen yine acir. Bu da ayni sekil. Eger yalnizliklariniz arasi zaman kisa ise oyle bir sey olmus olabilir.

Otesinde, karsinizdaki kisi sizde merak ya da hayranlik uyandirabilecek biri olmayabilir. Her iliskide oyle olmuyor ama olmayacak diye de bir sey yok.

Hadi, ben 30'undan sonra hissettim; 60'indan sonra hissedeni de taniyorum.
 • aychovsky  (02.01.18 10:41:04 ~ 10:41:40) 
aycho+1
istanbul kanatlarimin altinda+1 (sakin ilişki eşit değildir heyecansız)

O uzun yıllar aynı evde yaşadığınız ilişkiden yola çıkayım. Sürekli kavga edip barışmak heyecan değil mesela bence, sağlıklı da değil. Tutku o değil.

Şu an konuştuğunuz kişi sizi heyecanlandırmıyorsa da zorlamaya gerek yok, heyecanlandıran biri çıkar akışına bırakınca.
 • kobuzchu kiz  (02.01.18 10:52:12) 
@charlotte blanc: sanırım o eski tutku heyecanım da kalmadı. Hani artık şey diyorum aklı başında insan ne gerek var...


@istanbul kanatlarimin altinda:benim de 24 yaşımda ayrıldığım kişi ile gayet tutkulu bir ilişkim olmuştu ve doğruya doğru atlatmam 1 seneye yakın sürmüştü. Şimdi hiç bir ilişkiye bağlanamıyorum sanırım. Sadık olmadığım anlamına gelmiyor ama.

@aychovsky: işte o 24 yaşımın başında biten ilişkiden sonra o kişiyi unutmam 1 sene sürdü. Sanırım ayrıldıktan sonraki 3-4 ay ağlamak, zırlamakla geçti yalan yok. Özellikle o 1 sene hatalı ilişkiler de yaşadım, bazı insanları da kırdım. Tabi aradan neredeyse 4 sene geçti uzun ilişkilerim de oldu ama sanki gündelik sosyal aktivite gibiydi. Bir sürü kişi ile tanıştım, gitme dediğim ya da gitmesine ya da bıraktığıma üzüldüğüm birisi olmadı. Ne kadar sürecek acaba bu durum? Ayrılsam mı?

@kobuzchu kiz:kavga edip barışmak şöyle eskiden bir mücadele de vardı sevdiğim insan için. İlişkide kavga da var, ama elbet hergün kavga olmuyordu. Ben aynı evde yaşam söz konusu olunca ayda 1-2 sürtüşme normal gözü ile bakıyordum. Şimdi ise beni darladı mı? Güle güle. Kavga mı ediyoruz güle güle.

Bilmiyorum heyecanlandıracak birisi çıkmayacak gibi geliyor. Şu an birlikte olduğum kişiye kötülük yapıyor muyum ondan da emin değilim. Çünkü başkaları ile konuştuğum, ya da başkasında gözüm falan yok. Sadece sosyal kalıplara uyum sağlıyorum gibi hissediyorum.
 • anneterligi  (02.01.18 11:07:40) 
Daha tutkulu kişilerle tanış. Tercihlerin yanlış olmuş


 • MaNOfTheYear  (02.01.18 11:10:36 ~ 11:10:48) 
Sana katılıyorum. Ben de aynı hissiyat içindeyim. Hatta keşke 20'lerimdeyken evlenseydim diye düşünüyorum bazen.


 • twelfth  (02.01.18 11:38:34) 
nedense ilişkilerime gün geçtikçe daha sıkı sarılıyorum. daha çok zorluyorum. daha tutkuluyum. belki "sen hiç bir şey yapamazsın artık çabalama. dur yerinde." seviyesine gelmeyi bekliyorumdur.

26e
 • rain when i die  (02.01.18 12:18:53) 
30 yaşındayım, hiç öyle ilişkilerden bıkma, soğuma gibi bir şey başıma gelmedi. Hala köpek gibi heyecanlanıyorum. 70 yaşında da olsam yine aynı pır pır olurum, bence bu karakter meselesi.

Yalnız şu var, şu ana kadar hiç laf olsun “Eh iyi çocuk işte” diye ilişkiye başlamadım. Amaç hiçbir zaman “Benim de hayatımda birileri olsun” olmadı. Hep heyecan duyduğum insanlara yöneldim. O an kimseye karşı heyecan duymuyorsam yalnız takıldım.
 • i m cool with that  (02.01.18 12:22:05 ~ 12:23:05) 
Sen serseri bir erkek arıyorsun işte
Kadınların piç erkeklerden hoşlanması temelinde açıklanabilir
Ne kadar çok kavga o kadar heyecan adrenalin vs senin için
 • benaslindayohum  (02.01.18 12:42:57) 
Bence temelde kadın erkek arkadaşlığı eksikliğinden kaynaklanıyor. Yeteri kadar karşı cins çok yakın arkadaş edinemiyoruz. Sözlükteki en ateşli tartışmalardan biri: kadın ile erkek arkadaş olabilir mi?. Dolayısıyla çok iyi arkadaş olabileceğimiz hoşsohbet ve iyi anlastigimiz biri ile karşılaşınca hemen ilişki olmalı zannediyoruz. O kadar çok duydum ki: çok iyi anlaşıyoruz ama sanki bir şeyler eksik. Bunun sebebi bence şu: İlişki modellerini karıştırıyoruz çünkü kültürümüz biraz bizi buna itiyor.


 • tarafsizbolge  (02.01.18 13:46:30) 
Tutku kişisine göre oluyor. Benim 40+ arkadaşım daha çok kısa bir zaman önce "karnında kelebekler uçuşmadığı için" bir arkadaşıyla bir sonraki aşamaya geçmedi. Büyümeyle de alakası yok.


 • SiyamkedisiZorro  (02.01.18 16:05:08) 
Iliskiye kolay erisebilmek de bunun sonucu olabili. Issiz Adam sendromu.


 • i m sick tired  (02.01.18 17:52:05) 
çok düzgün bir insan olması dört dörtlük ya da sana uygun olduğu anlamına gelmiyor.
bir insan çok kültürlü olabilir ama pratik zekalı olmayabilir,
çok sabırlı çok özenli olur ama mizah anlayışı yoktur mesela. ki bunlar önemlidir.

sen de karşında genel itibariyle iyi bir insan olduğunu bildiğin için bir türlü kıyamıyorsundur adamın eksiğini bulmaya.
çünkü sen olmasan orada duran gayet de olmuş bir insan aslında bunu biliyorsun.
bulmuşken de kaçırmak istemiyorsun belki böyle düzgününü, ya da yeterli bahane bulamıyorsun bitirmeye öyle sürüp gidiyor işte.

karşına nasıl biri çıksa dikkatini dağıtır onu bi düşün bakalım. belki bunda eksik olan şeyler o bulduklarındır.
 • nıç  (08.01.18 22:14:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.