[Javascript + HTML] fade ettiremiyorum

yapmak istedigim sey basitce su, video baslarken de bir fade olsun, oynat butonuna basinca fade kalksin, durdurunca geri gelsin.

ancak benim ornegimde ancak iki kere oynat / durdur yaptiktan sonra bu olay istedigim gibi oluyor. yani ilk seferde bir fade yok, video'yu oynatiyorum fade geliyor, durdurup tekrar oynatinca ortadan kalkiyor ve duzene giriyor. bunu nasil cozerim?

jsfiddle.net

vid.addEventListener('pause', function() {
vid.classList.add('stopfade');
pauseButton.innerHTML = "O Y N A T";
});

vid.addEventListener('play', function() {
vid.classList.remove('stopfade');
pauseButton.innerHTML = "D U R D U R";
});

şunu en alta ekle, hemen üzerindeki click event'indeki class ekleme çıkarma mevzularını kaldır, yalnızca play/pause kalsın.
  • yuto  (01.01.18 20:45:10)
Merhaba, çok anlamadığımı baştan belirterek, alternatif olabilir düşüncesiyle bir cevap yazmak istedim.

JS kodlarınızdan anladığım kadarıyla vidFade() komutu sadece click olayında aktif hale geliyor ve bu yüzden sizin bahsettiğiniz sıkıntı oluyor.
Metodu hemen 3. satırda çağırınca çalıştı ama yanılıyor da olabilirim. :)

var vid = document.getElementById("bgvid");
var pauseButton = document.querySelector("#baba button");
vidFade();
  • pink panther  (01.01.18 21:03:12 ~ 21:03:38)