[]

3-4TB Harddisk için 5400rpm vs. 7200rpm

Merhaba arkadaşlar,

Windows 10 SSD'de yüklü ve şu anda 1TB harddisk takılı bilgisayarımda. Ek olarak bir harddisk alacağım dizi-film depolama, oyun, Youtube videoları ve dil ders materyallerimi saklamak için.

WD'ye daha fazla güvendiğim için 4TB harddisk'i WD'den almak istiyorum ama 5400rpm seçeneği var sadece Blue serisinde. Öte yandan 3TB'lık Seagate Barracuda 7200rpm'i alabilirim.

5400rpm'in 7200'den çok farkı var mıdır? (Windows'un ve ana programların çalışmayacağını ve daha çok oyun, dizi-film ve PDF tarzı şeyler için kullanılacağını düşünürsek)


www.vatanbilgisayar.com

www.vatanbilgisayar.com

 
8 tb lik seagate 5400 rpm i 2 senedir arşiv için kullanıyorum. okuma yazma hızı 150 megabyte civarında. oyunlarda en fazla 3-4 sn daha çok loading beklersin ssd ye göre. 5400 yeterli olur.


  • washe  (31.12.17 14:57:27) 
arşiv için 5400 yeter.


  • sutlu nescafe  (31.12.17 15:05:47) 
5400 arşivleme için uygundur. oyun dersen ufak bi fark olabilir. ama çok ufak.


  • aşksız prens  (31.12.17 17:33:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.