[]

Asgari ücretin artmasını isteyenler

2018'de,
bir işte çalışmak isteyen
bekar birisinin
aylık alabileceği en düşük net para: 1603,12 TL

bu kişiyi çalıştırmak isteyen birinin
yasal olarak aylık ödemek zorunda olacağı en düşük para: 2384,66 TL

devletin
her ay
bu iş ilişkisinden
(yani kağıt üstünde her ikisinden ama aslında sadece çalışandan)
alacağı en düşük para:

2384,66 TL
-1603,12 TL
---------
781,54 TL

lütfen, 1600 liranın ayda kaç çay-simit öğününe yeteceğini hesaplamanın yanında biraz da şu 781 lira 54 kuruşa dikkat çekin arkadaşlar, asıl olay burada çünkü.

 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.