Fissür ve kanama

selamlar,

geçen biraz zorlayınca 1 senenin ardından ilk kez yine kanama oldu ama baya kanadı bu sefer. her tuvalette de tekrardan kanıyor. doktora bundan önceki seferde gitmiştim ve osmolak ile merhem vermişti. o zaman merhemi kullanmadım ve kendiliğinden geçti.

osmolak dışında tavsiyeniz olur mu? kan kaybı çok olursa sorun olur mu bir de? çünkü baya saniyede 2-3 gidiyor...

osmolak müshil zaten. fissürü direkt tedavi eden birşey değil yani. taviye olarak doktor öneriyorum ben. gçmiş olsun.

  • sutlu nescafe  (30.12.17 21:48:08)
Benim kardeşim 2-3 yıldır hemoroid hastalığı çekiyor. Annem çoban çantası diye bir bitkiyi demleyip içirmenin çok iyi geldiğini öğrenmiş, yaptı içirdi gerçekten çok iyi geldi. Fissürü de aynı şekilde iyileştirir mi bilmiyorum ama hiç değilse doktora gidene kadar idare ederse diye söylemek istedim.

  • yaren  (30.12.17 21:51:23)
bol bol sıcak su tut o bölgeye bir de kesinlikle kabız olmaman gerekiyor. fissür olunca acıdan dolayı erteliyor insanlar tuvalete gitmeyi, kolonda bekleyen dışkının suyu iyice emiliyor ve kabızlık şiddetleniyor böyle bi kısır döngüye girersin. onun dışında iyileşir kendiliğinden korkacak bir şey yok. geçmezse de genel cerrahiye git.

  • shotgunwoman  (30.12.17 23:29:57)
At kestanesi yağı öneriyorum. İnsternette de bu kelimeleri birlikte aratırsanız bunu fissür için kullananlar olduğunu görebilirsiniz. Bana doktor eczaneden alınan halini vermişti ama artık kaldırılmış, ilacın ismini de hatırlamıyorum zaten ama içinde bu at kestanesinden vardı.

  • inawen  (30.12.17 23:34:44)
İstanbul'daysanız prof. Dr Nihat Bengisu'ya gitmenizi öneriyorum. Kesin çözüm.

  • nick konusunda kararsizim  (31.12.17 10:45:14)