[]

yeni tanışılan kişi

arada mesafe var. yoğun çalışılıyor. bir taraf kısmen daha rahat diyebiliriz gerçi. ne kadar süre yazışılmalı whatsapp vs? bundan ne kadar zaman sonra telefonla aranmalı, konuşulmalı? ne kadar zaman sonra yüz yüze görüşülmeli?

her ilişkinin algoritması farklıdır tabiki ama örneğin sadece günaydın, iyi akşamlar yazıp, sorulan sorulara whatsappa girilmesine rağmen? saatler sonra cevap veren birisinin olumsuz olduğunu düşünebilir miyiz? direk sorulmalı mı yoksa? diğer taraf da darlayıp bunalttığını düşündürmek istemiyor. ama bi yandan da tanışma isteği olduğu söylenen birisi olduğı için tanımaya çalışıyor, konuşmaya ve iletişim halinde olmaya çalışıyor. bu sorulara cevap vermeyen tarafta sanki "istiyorum ama sanki benim istediğimde zamanlarda olmalı" gibi bişey var ortada.

burdan yazmak istemeyenler mesaj yoluyla da fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

 
surekli bir taraf yaziyorsa acaba rahatsiz oluyor mu diye dusunerek yazmiyor olabilir. yoksa gunaydin iyi aksamlarda sorun yok zamani geldiginde mevzu derinlesir zaten. ama bence en onemlisi iki tarafin da konusmaktan keyif aldigini en azindan istedigini hissettirmesi.


  • imnotsureabout  (29.12.17 14:03:52) 
İlişkiler üstüne yazılmış kitaplara bakarsanız, “hobilerin neler” gibi yüzeysel şeylerin değil, nispeten derin mevzuların (hayata dair görüşler/ sen olsaydın ne yapardın gibi tartmalar) yazışıldığı 28 gün olmalıymış. Sonra yüzyüze bir görüşme. Günümüzde kimse böyle bir şey yapmayacağı işin tabii ki, canınız ne isterse o zaman.

Açıkçası kişinin tipini gördüysem yani buluşunca “ay yok be” demeyeceğimi biliyorsam, üç dört gün sonra bir plan yapılmasını beklerdim ben. İlla romantik bir şey değil de, kısa bir kahve, bir içki falan. Neye yatırım yapıyorum (zaman, enerji, duygu açısından) bilmek isterdim.
  • sopiro  (29.12.17 14:05:56) 
boyle bir sey hissedip konduramiyorsan, sonrasinda cikiyor zaten ortaya ne oldugu.
eger seni daha iyi tanimak istiyorsa ilgilenir, daha fazla iletisim - etkilesim halinde omak ister, dimi?
tecrubelerime dayanarak soyluyorum, o kactikca sen kovalarsan bir seyleri oldurmaya calisirsan isler daha sarpasarar. akisina birak ama aklin surekli onda olmasin, arada istediginde yazabilirsin, bir konuyla ilgili fikrini alabilirsin bahanelerle, baktin mesafeli ve zaman gecse de aramiyor, sicak davranmiyor, birakirsin.
  • bugun hava gunluk gureslik  (29.12.17 14:09:02) 
Ya bence flört döneminde işler böyle düşündürücü olmamalı. akıp gitmeli, kıpır kıpır hissetmelisin. akıp gitmiyorsa bir sorun olabilir. Meşgul olabilir, whatsappta işle ilgili online olabilir vs hemen kişisel algılama ama bu sürekli oluyorsa geçici olarak da olsa duygularına bi dur diyebilirsin.

Kim ne derse desin kadınsan ve eğer sert bir imajın yoksa, yani senden çekindiğini düşünmüyorsan ilk görüşme talebi bence ondan gelmeli. biraz akışa bırakmaya ihtiyacın var sanki. Kendi hayatına bak, keyif al, o kendiliğinden gelirse yine denersin, bakarsın duruma. ama tekrar söylüyorum, iki insan isterse konuşuluyor ve görüşülüyor.
  • aquarium  (29.12.17 14:36:36) 
aslında sen bunun cevabını hissediyorsundur. Nasıl olduğunu. :) Bana kalırsa(benim görüşüme göre) mesajı okuduğu halde cevaplamıyorsa olumsuzdur %90.

Yani bilimsel bi soru ya da paragraflık bi soru sormadıysan; 1 dk.lık cevabı yazabilir. Online olup, cevaplamıyorsa da yedek olabilirsin. Ya da, senden daha öncelik verdiği bi kişi vardır.

Fazla olumsuz olmak istemem ama genelde bu tip hesapların(senin duyuruda sorduğun sorular) olduğu ilişkiler, başlamadan bitiyor. Bence, çok da takmadan akışına bırakarak ilerle. "o gel demiyorsa, sen de" tarzı gazlara gelme. karşı taraftan sinyal geliyorsa diyebilirsin. Sinyal yolda boşuna harekete geçme. derim ben.:)
  • e bana nick birakmamissiniz zalimler  (29.12.17 17:44:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.