[]

eskişehir'de görülecek yerler, yeme-içme tavsiyesi

haftasonu için eskişehir planlıyoruz. gezilip görülmesi gereken yerler nerelerdir. nerede ne yemek-içmek gerekir.
tavsiyleriniz ne olur 
donas, chichken barda tavuk dürüm ye. insancıl kitap evine uğra. varuna cafe de biranı iç.


  • mikahakkinen  (29.12.17 07:56:53) 
-Mamure tramvay durağının arkasında Has Kırım Çibörekçisi var orada çibörek yenebilir (Papağan'ı tavsiye ederler, gitmeyin.) Kahvaltı için Doyuran'a ya da Tostçu İsmail'e gidilebilir (Doyuran daha iyi). Gün içinde Pilavcı, Chicken Bar (Donas pistir gitmeyin.), Little Kitchen tercih edilebilir. Ev yemeği yapan yerler genelde kalitesiz malzeme kullanır tercih etmeyin.

-Tarihi odunpazarı evleri civarında müzeler var gezilebilir.

-Kentpark'ın bir esprisi yok. Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı gezilebilir.

-Gece takılmak için Varuna Del Mundo, Peyote, Drunken Duck, Sünger tercih edilebilir. Meyhaneye gidilecekse Kör Kamil, Neyzen ya da Mezze tercih edilebilir. Kör Kamil'de gündüzden arayıp ayırtırsanız çok güzel kelle yersiniz. Buralar kapanınca Replik'e geçilir.

-Kahve için ben Black Cat Coffee'yi tercih ediyorum. Orada Erhan'ı sorarsanız güzel bir kahve sohbeti de edersiniz.

-Kara Kedi Bozacısı'nda boza içilebilir, Gedelek Turşucusu'nda turşu, turşu suyu yenir, içilir.

Aklıma geldikçe editlerim.
  • m3mphis  (29.12.17 08:24:40 ~ 08:42:50) 
öğle yemeği için tatlıdil köftecisi veya abdulselam balaban kebap olabilir.


  • puc  (29.12.17 10:20:35) 
balmumu heykel müzesinden başlayın. oradan odunpazarına geçin. yanyana zaten. odunpazarında tarihi evler dışında han ve müzeler de var. şehir manzarası görmek isterseniz oradan şelale parka çıkabilirsiniz. kentpark çok elzem değil. büyük bir park içerisinde büyük bir havuz ve yapay plaj var. resimlerine bakın merak ederseniz gidersiniz. sazova parkını da rotaya kesin ekleyin. adalar ve barlar sokağına uğrayın.

tavuk döner yemek gibi bir hataya düşmeyin. heryerde yenir sonuçta :) balaban kebap için fahrettin ustayı tercih edin. diğerleri iyice bozdu. çibörek için has kırım tercih edilebilir. papağan asla. acıktım veya doyuran da kahvaltı iyidir. özel ve güzel bir hamburger yemek isterseniz pino ya uğramadan ayrılmayın.
  • onurrrrr  (30.12.17 03:04:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.