[]

Kedi İsim Değişikliği

Paşa 4 yaşında. anne iran baba siyam. erkek.

2014'te çalıştığım şirkette ofistekilerle birlikte sahiplenmiştik. İsme de ortak karar verildi ancak ben sevmiyorum paşa ismini. Çoğunluk istedi diye kabul edildi işte. Sonrasında şirketten ayrılınca yanıma aldım benim sıpayı. Herkes böyle tanıdı diye de uzun süre karışmadım adına. Şimdi değiştirmek istiyorum öneri alayım dedim.


 
Lemmy!

Ablak da olabilir. Tipe bak.
 • rahip janick  (28.12.17 11:10:47) 
İsmini taniyor mu? Bizim 6 aylık haliyle biliyor zira. İsmini söyleyince koşa koşa geliyor, oturuyorsa hemen kafasını çeviriyor filan. Eğer sizinki de öyleyse hayvan adapte olamayacağı için zor olur.

Bizimkinin ismi Tesla. Kaju, Tesla, Newton, Darwin, Zeus, Benjamin kağıda yazdığımız isimlerdi. Size de bunları önereyim bari.
 • fraise  (28.12.17 11:11:31 ~ 11:15:04) 
benim köpeğin eski adı da patiymiş, ismine alıştığından ilkin değiştirmedim. ama yüzde 90 terrierlere aynı isim konduğundan içime sinmedi. fonetik olarak patiye benzer diye pide yaptım adını. hemen de alıştı. paşaya benzer olan bi isim bulursanız adaptasyon sorununu çözersiniz.


 • pide  (28.12.17 11:14:31) 
poŞe olsun. poŞe yumurta gibi :)


 • jimicik  (28.12.17 11:19:41) 
bence de paşa olmamış. paşa tam bir default golden cinsi köpek adı :)
ama kedi inanılmaz tatlı. gimo'ya benziyor: www.boredpanda.com

tribble olsun mu? star wars'taki tüylü tiplerin adı.
edgar allan Poe'nun kara kedili bir hikayesi vardı. oradaki kediyi de çağrıştırdı. poe da olabilir.

edit. fark ettim ki kendi kedilerime Türkçe isim koydum ama senin kediye İngilizce isimler önermişim. ama benim kediler türk yani bildiğin sokak kedisi. seninkinde ise tam bir Avrupai havası var :D
 • istanbul kanatlarimin altinda  (28.12.17 11:19:50 ~ 11:21:59) 
avrupa mi hehhe ben de hintlilere benziyor diye dusunmustum.

www.babycenter.in

ya da gundemi yansitan isimlerden kim jong falan :)
 • jimicik  (28.12.17 11:26:27 ~ 11:28:17) 
Oha Rohan diye Hint ismi varmış Rohan olsun mu?

Önce Raşa yapın, bir süre öyle seslenin. Sonra Raha demeye başlayın, Roha, Rohan... Alıştıra alıştıra olur bence :)
 • kobuzchu kiz  (28.12.17 11:47:52) 
Bu kedi benim olsa ismini "Afrika" koyardım.


 • sarap dumani  (28.12.17 12:07:41) 
Kediniz maaşallah pek güzel, yakışıklı. Nickim'den benimkinin ismi belli oluyor, ama bu bence sizinkinde renkler tam gözlük gibi olmadığı için uygun olmaz.

Kız kedi olsaydı "esmeralda" diyebilirdik.

Gimo güzelmiş.

Boyutuna bakarsak Jumbo da olabilir.

Biraz da karakter özelliklerini anlatsanız. Ona göre de isim buluruz.
 • SiyamkedisiZorro  (28.12.17 12:24:36) 
luna ya da salem olmalı ismi :)


 • boyalı kuş  (28.12.17 12:34:00) 
ismini tanıyıp tanımadığını bilmiyorum çünkü kimseyi takmıyor şerefsiz. :) kendi dünyasında. canı isterse gelir istemezse hangi sesi çıkarırsan çıkar bakmaz bile. herşeyi yerine göre yapıyor. çoğunlukla ağır abi, hepiniz cahilsiniz edalarında dolaşan ilber ortaylı gibi takılıyor. ama balkondan kuş avladığı, saklambaç/kovalambaç oynadığı da vaki.

atlas,, aristo gibi isimler gelmişti aklıma ama emin olamadım. rohan sıcak geldi biraz.
 • format c  (28.12.17 12:38:31) 
ilber olsun o zaman adı :)


 • boyalı kuş  (19.01.18 07:20:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.