kasko - kazasızlık

merhaba

2016 yılında bir kaza yapmıştık hasar kaskodan karşılanmıştı. 2017'de kaskoyu iptal ettim ve bu yıl kaza da yapmadım. Şimdi bazı teklifler aldım ama bir şey sormak istiyorum.

kaskoyu yeni yıldan sonra yaptırsam 2017'de kaza yapmadığım için daha iyi bir teklif mi alırım yoksa 2018 zamları ile şimdi verilen tekliften daha pahalı mı olur ?

kısacası 2017'de kaza yapmadığım düşünülürse kaskoyu bu hafta mı yaptırsam daha iyi yoksa ocakta mı ?

Kazasızlık indirimi kaskolu olunan ilk yıldan sonra kazanılan bir hak. Yıllık izin gibi düşün.

  • himmet dayi  (28.12.17 10:21:57)
Hasarsızlık indiriminden yararlanmak için kaskonun ara vermeden yenilenmesi ve son yenilenen tarihten itibaren bir yıl içinde hasar yapmamanız lazım.

2017 de kaskoyu iptal ettiniz, ve yine 2017 de kaza yapmadınız. Yanlış anlamadıysam kazasız geçirdiğiniz 2017 de kaskonuz yoktu, o zaman hasar indiriminiz de olamaz.

Hali hazırda kaskonuz yoksa, ne kadar zamandır kasa yapmadığınıza bakmıyorlar. Hasarsızlık indirimi poliçe yenilemede işe yarıyor.
  • John Bloor  (28.12.17 10:30:58)
kaskon yokken kaza yapip yapmadigini firma bilemez ki :) hasarsizlik indirimi mevcut kaskolular icin devam eder

  • kamyonsans  (28.12.17 10:33:47)
evet onu biliyorum ama çok kaza yapan sürücülere firmalar daha pahalı teklifler veriyor diye hatırladığım için sorayım dedim.

  • jepa  (28.12.17 10:58:02)
sigortam.net'i mutlaka arayın bu arada. baya indirim de yaptırtrabiliyorsunuz. bir de hasarsızlık indirimini sıfırlamayan, bir alt kademeye indiren kaskolar var onu da sorun. bizimki öyle mesela. şu an %60, kaza halinde %50den başlayacak.

  • c1b2k3  (28.12.17 11:36:01)