Bozulmus kuru domates?

Cam kavonozda satilan kuru domateslerden alip yemistik yarisi kalmisti bes gun once. Bugun kalani yedik ama buzdolabinda saklamamis arkadasim ve eksi kokuyodu demek bozuldugu icin dedi yiyince.... Neyse yemis bulunduk, bi sey olur mu?

bu tip soruların iki tip cevabı var. ikisini de müsadenizle inceleyelim.

evet olur cevabı karşısında yapmanızı beklediğimiz davranış biçimi:
bir koşu acile gidip durumu anlatmak, eğer zehirlendiyseniz (buna inanıyoruz şu an) midenizin yıkanması vb.

hayır olmaz cevabı karşısında yapmanızı beklediğimiz davranış biçimi:
yan gelip yatmanız.

duyuruda bugüne kadar bu tip sorular soran kişilerin genel davranış biçimlerini de ikiye ayırıp incelersek:

evet olur dediğimizde kişinin yaptığı:
yan gelip yatmak.

hayır olmaz dediğimizde kişinin yaptığı:
yan gelip yatmak.

muhtemelen yapacağınız hareket ise bu yukarıdaki genellemeye dahil olan yan gelip yatmak hareketi olacak. ama bana kalırsa bozulmasın diye içine zibilyon tane katkı maddesi koyulan bir domatesi bozmayı başarıp 18 milyorda (evet milyor) bir insanda görülen hiperoptik vasküler zehirlenme vakasıyla karşı karşıyasınız sayın meyve parçacıklı kadın. bu yüzden acilen koşarak hastahaneye gidip durumu anlatmadan, sadece ben "hiperoptik vasküler zehirlenme oldum" deyiniz. bu soruyu buraya sorduğunuza göre duyuruda verilen her cevabı kesin bir netlikle kabul ediyorsunuz demektir. ve bence kesinlikle hiperoptik vasküler zehirlenme oldunuz. eğer doktorlar böyle bir hastalık yok derlerse diye hastalığın latincesini de en aşağıya yazıyorum buradan da bir miktar anlayabilirler durumun ciddiyetini. lütfen "aman ne olucak ya duyuruculara mı inanıcam ben zehirlenmemişimdir" demeyin. bana inanın 18 milyorda bir kişiye rastlanan bu vak'a sizi buldu. hoş sorduğunuza göre inanmak zorundasınız artık.

Basur.

edit: bu arada biz nerden bilelim bi şey olur mu olmaz mı allasen?
  • Tears of Devil  (27.12.17 21:10:57 ~ 21:11:34)