[]

kedim çiğ tavuktan yemiş, parazit ihtimali ?

iyi akşamlar,

kedim yemek yaparken doğradığım tavuklardan yemiş. on saniyeliğine oda değiştirip geri döndüğümde sonunu yiyordu. normalde mama harici bir şey vermiyorum. bunlara bağlı olarak iç parazit oluşma riski nedir?


 
%0.1


  • hikmetkaraman  (26.12.17 19:34:12) 
aşısı varsa hiçbir şey olmaz. yoksa da çoook büyük ihtimal bir şey olmaz.


  • theseachange  (26.12.17 19:35:10) 
Senelerce çiğ tavukla besledim benimkileri. Üşengeçlikten bıraktım. Afiyet olsun.


  • auroraaurora  (26.12.17 20:19:20) 
bizim bi arkadaş da yediydi.


  • ya ben lan neyse  (26.12.17 20:42:51) 
Kedi yakaladığı kuşu da çiğ yiyor fareyi de, tavuğu da yese hicbir şey olmaz. Boşa evhama gerek yok


  • scorpion37  (26.12.17 20:54:30) 
hakkaten doğada her bku çiğ yiyen hayvana asıl senin yaptığın eziyete daha yakın.

kedi seviyorum diyenlerin Pottenger’in kedileri deneyini de okuması lazım.

www.bodytr.com
  • ya ben lan neyse  (26.12.17 20:59:53 ~ 21:03:45) 
canlı av ile leş arasındaki farkı öğrenmenizi tavsiye ederim arkadaşlar.


  • bugracaner  (29.12.17 16:18:07) 
Tavuk size dokunmayacaksa kediye hiç bir şey olmaz. Tavuk size dokunur seviyeye bile gelse kediye bir şey olma ihtimali sizden çok çok daha düşük. Yıllarca barf besledik, hiçbir problem olmaz.


  • FAtE  (29.12.17 16:46:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.