metal müzik hakkında

metal müzik, müzik kalitesi açısından doksanların ilk yarısına kadar iyiydi sonrasında ise düşüşe geçti desem katılır mısınız?

Alter Bridge hariç dersen evet.

  • rahip janick  (23.12.17 18:19:12)
Aslında biraz türlere de değinmek lazım. Progressive metal bence 2000lerde çok güzel gruplar çıkardı.

  • rahip janick  (23.12.17 18:20:01)
Kesinlikle hayır. 2000’lerin başında soad olsun, linkin park olsun dönemine damga vuran isimler zirve dönemlerini yaşamıştır mesela. 2005 sonrası daha yeni nesil metal grupları da kendi aralarında zirveyi oynuyor. Mesela bring me the horizon son dönemler için verilebilecek en doğru ve bilindik isimlerden. Dönemsel farklılık da ritimsel olarak, hafiften ağıra kaçmış vaziyette. Yani günümüzdeki metal müzikler eskilere oranla gerek daha ağır (yeni çıkan grupların çoğu metalcore mesela) gerekse de daha fazla melodisel çeşitlilik var (elektronik müzikleri rifflerle karıştırmak gibi)

Yani lafın kısası; metal müzik ölmez, kıps.
  • sytemofadownmanyagi  (23.12.17 18:29:49)
heavy metal için kısmen katılıyorum. yoksa @tolkien +1 yani diğer bazı türlerde yükselişler de sonraki dönemlerde oldu.

Ayrıca benim metalde pusulam Iron Maiden olduğu için ayrıca kısmen katılabilirim. Bruce Reisin olmadığı 95-The X Factor ve 98- Virtual XI albümleri benim için (her ne kadar güzel şarkılar olsa da) Maiden için grafiği aşağı çeken albümlerdi. Ama sonrasında yine çıkışa, hatta AMOLAD ile bana göre 88-7th Sondan sonra ikinci peaklerini yaptılar.
  • AlsterWasser  (23.12.17 21:06:51)
arada güzel gruplar çıkıyor sevenfold gibi, trivium gibi. ki yine arada baba gruplar olarak tabir ettiğimiz gruplar da güzel işler yaptılar o aralıkta. black sabbath mesela son albümlerini çok sevmiştim ben.

  • ravenclaw  (23.12.17 21:42:37)