[]

Genelleme hastalığı hk.

Ulan a'yı yapmayı biliyorsunuz ama şimdi neden b yapıyorsunuz?

çok açıklayıcı olmadı di mi? o zaman şöyle alalım sizi:

başlık: vatana ihanet etmek büyük bir suç değildir.

hemen vatan millet sakarya edebiyatı akmaya başlamış. bence başlığı açan arkadaş son derece önemli bir konuya değinmiş. neden bu vatan, toprak, dil fetişi? yüzbinlerce yıldır yaşamış olan insanlığın neden son bir kaç bin senesinde böyle içi boş kavramlara körü körüne bağlı yaşandığı döneme düştüm.
yeri geldiğinde türkiye'den siktir olup gitmek başlığına methiyeler düzmeyi biliyorsunuz. doğma büyüme türkiye'de yaşadım. hem de böyle liseyi bitirene kadar bir şehirde en fazla 4 sene durdum. yani türkiye'nin hemen hemen her bölgesinde yaşamış biri olarak neyini seviyorsunuz? neresi kıymetli? hangi açıdan senden daha değerli olabiliyor?

Ulan sayın arkadaşım, bu tarz genellemeleri nasıl yapıyorsun yahu? türkiyeden siktir olup gitmek isteyenle vatan hainliğine karşı çıkanların aynı kişi olduğunu nerden biliyorsun?

bakın burada vatan hainliği, türkiyeden siktir olup gitmek mesele değil. aylardır bu tarz genelleme yapanlar hakkında soracaktım, bir sürü örnek de oluyordu ama bi türlü soramadım.

şu an başka örnek olsaydı onu da gösterirdim de elimde sadece bu var.

-- insanlar neden sözlük gibi bir yapıyı bir kişi gibi görüyor ki? yazar kişisi neden algılayamıyor burada binlerce yazar olduğunu? yani bilinç düzeyinde anlıyor da bilinçaltı düzeyde anlamıyor sanki. olm o itham ettiğin kişi türkiyeden defolup gitmek istiyorsa vatan hainliği olayına da kötü gözle bakmıyordur belki. ne ayaksınız siz olm :)

 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.