ozgur gezen kedinin evi terk etmesi ve karma asisinin

2. sinin yapilamamasi

vet.e soracaktim, acmadi telefonu.

on bilgiler:
disi kedi minnosum.

karmanin ilkini gecen hafta yaptik. ikinci asi 10 gun sonra dediydi vet. yani yarin.

lakin kedi gecen cuma gitti ve donmedi. 6-7 kedilik kizli erkekli bir arkadas grubuyla mechule karisti.

aramiz gayet iyiydi. kavga fln etmedik. sadece bir hafta oncesinde tursu kurarken birkac saat iceri almadim ve pencerede bekledi. sonrasinda azcik trip atti ama gecti saniyordum.

bir yaz gunu kendiliginden eve gelip yerlestigi icin kisir mi bilmiyorum ama 4 aydir evde kisir gibi takiliyordu. geldiginde 7-8 aylik gibiydi.

sorular:

1- donerse asinin ikincisini yaptirmak icin gec mi olmus olacak?
2- hamile kalip kalmadigini anlamak icin beklemek mi zorundayiz?
3- donmezse ilk asi onu gene koruyacak mi sokakta?
4- baskasinin evine yerlesirse ve baskasi gene asiya gotururse ne olur?
5- hamile kaldiysa ilk asinin yuzunden bebeklerde olu dogma gibi bir sorun olur mu?

okumaya basladigimda organik kedi satiliyor sandigimi soylemeye geldim sadece.konuyu saptirmak istemem kusura bakmayin.

  • imnotsureabout  (19.12.17 19:02:18 ~ 19:06:01)
çok güzel nick demeye geldim bende.. değilmiş meğer..

  • binder dandet  (19.12.17 19:03:14)
kedinin adı neydi? diye sormaya geldim ben de.

  • Kusursuz dostlarin dort ayagi vardir  (19.12.17 19:09:40)
sorular zor :) ama en azından ikinci ve son soruya cevap vereyim. muhtemelen bu aralar hamile kalmaz. önümüz kış, kediler bu mevsimde hamile kalırlarsa zaten yavrular yaşamaz. dolayısıyla özellikle sokak kedileri mevsime göre hamile kalırlar. martta azıp mayıs-haziran gibi doğurmalarının sebebi de o.

  • istanbul kanatlarimin altinda  (19.12.17 19:25:41)
1- Gec olmaz.O tarihler olmasi gerekn tarihler ama hic asi olmamis bir kedide 2 yasindayken asilanabiliyor. ancak asi gormemis kediler asi oncesi parazit tedavisi olmak zorunda kaliyor .
2- Meme uclari belirgin ve pembe ise hamiledir.
3- Karma asi her yil uygulanan bir asi. Acikcasi pek bilgim yok.
4- UNKNOW
5- Hamileyken asi olduysa yavrular oluyor buyuk bir ihtimal.
  • tiarwain  (19.12.17 21:01:10)
@kusursuz adi bastet, misir'in kedi tanricasinin ismi

  • jimicik  (20.12.17 10:45:07)