[]

Hangi semt daha yaşanılası?

Yıllardır moda'da oturan, ama karşıda metro güzergahında çalışan birisi için;

hangi semte taşınmak daha iyidir?

-yine moda
-yeldeğirmeni (marmaray iş görüyor)
-osmanbey/bomonti /kurtuluş (ergenekon yakını) /editledim.
-kuzguncuk

 
osmanbey.

Edit: parantez içlerini sonradan gördüm. bomonti kurtuluş feriköy üçgeni diyorum ben.
 • interview with the vampire  (18.12.17 16:06:33 ~ 16:08:10) 
@interview with the vampire evet sonradan ekledim :)


 • nıç  (18.12.17 16:09:38) 
Moda sakinliği avrupada metro güzergahı üstünde yok, belki Nişantaşı; kira çok fark etmez sanırım bi bilgim yok. Olmuyorsa Osmanbey ya da bomonti de iyidir, moda'dan gidip gelmek büyük eziyet.


 • Bruce  (18.12.17 16:10:06) 
osmanbey olur, moda sakinliği için tam karşılığı sayılmaz ama levent etiler civarı düşünülebilir.


 • evde liyakat kalmamis  (18.12.17 16:24:49) 
moda iyidir daha ne olsun. boş oda var mı?


 • dedim dedim de kime dedim  (18.12.17 16:25:28) 
seninle birebir aynı durumdayım.

-yine moda

Moda'da kiralar çok olduğu için bir şeyler yapmamız gerekiyordu. normal insan gider daha ucuz bir semte taşınır hem işine yakın olur vs. ama biz ev arkadaşı aldık.
 • istanbul kanatlarimin altinda  (18.12.17 16:35:14) 
bu saatten sonra karşıya alışamazsın, benim küçüklüğüm beşiktaş'ta geçti ama doğduğumdan beri kadıköy'de oturuyorum. buna rağmen bile karşının keşmekeşini yaşamak bana zor geliyor. sen yeldeğirmeni tarafında güzel bir yere taşın, hem muhitin çok değişmez, hem ekonomik açıdan daha rahat olursun, hem de doğru yerde ev tutarsan marmaray'a yürürsün bile sabahları.

yeldo diyorum.
 • vedatchilipeppers  (18.12.17 16:37:18) 
Ben olsam asla Moda'dan taşınmazdım.


 • ms brownstone  (18.12.17 16:50:19) 
Moda'da oturup Ergenekon yakınında çalışıyorum, yani artık başıma maddi felaketler gelmezse Moda'dan ayrılmam. Ayrılsam da 3. seçeneği hiç düşünmem.


 • whoosie  (18.12.17 17:09:59 ~ 17:11:37) 
Kadıköy çok kalabalık. Moda ve yeldeğirmenin insanlarını da sevmiyorum. İmkanım olsa kuzguncukta yaşardım. Param çoksa da nakkaştepe.


 • jazzabel  (18.12.17 17:49:21) 
@jazzabel 'e katılıyorum. kadıköy de çok kalabalıklaştı, keyfi pek kalmadı sanki. dediğin gibi yeldeğirmeni profili de pek haz ettiğim bir profil değil ama ucuz işte sanki görece. @vedatchillipeppers da haklı yani


 • nıç  (18.12.17 20:07:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.