[]

C# şunu yapabilecek birisi var mı?

arkadaşlar visual studio derslerine çalıştığım için giremedim. bundan dolayı pek c# bilgim yok. proje ödevi için chatbot aldım.

sizlerden tek istediğim bana bir tane örnek yapıp vermeniz. yoksa yetişmeyecek.

programa girince rumuz isteyen ekran gelecek ve rumuz yazıp kullanıcı devam diyecek.

yeni bir pencere gelecek.

pencere şekli: i.hizliresim.com

buradan kullanıcı bota birşeyler yazıp gönderecek misal;

merhaba yazıp gönderdiğinde bot merhaba kelimesine karşılık random 5 cevaptan birini seçip gönderecek. sadece merhaba örneğini yapsanız ben çoğaltırım.

şimdiden teşekkürler...

 
  • rhan  (17.12.17 12:26:58) 
@rhan;
şuan visual studio kuruyorum bakıp durumu bildireceğim dostum teşekkür ederim.

  • içe doğru kaslı olan çocuk  (17.12.17 12:40:15) 
@rhan;
hocam istediğim gibi olmuş ancak; yazılan mesaja göre random seçip göndermesi gerekiyor. mesela "merhaba" yazdığı zaman "selam, merhaba, hoşgeldin" bunlardan birini seçip göndersin, "naber" yazdığımız zaman "iyi, kötü, çirkin" bunlardan birini seçip göndersin. umarım anlatabilmişimdir.

  • içe doğru kaslı olan çocuk  (17.12.17 12:44:41) 
hocam cok sey istiyorsun bence.
ya gercek anlamda bir AI'a bagliyacaksin -ki turkce bir api falan var mi bilmiyorum, yabanci kesin vardir-, yada bu durumlari iceren durumlari kapsayan if/else statementlar ve cevap hazirlayan durumlar yazacaksin -ki bu da en basit kismi-

  • jedilance  (17.12.17 14:47:12) 
@jedilance;
hocam zaten basit kısmını istiyorum. sadece if merhaba ise şu cevaplardan seç dönder: "merhaba" , "selam" , "hoşgeldin" vs. vs. tek bir tane örnek olsa ben çoğaltırım.

  • içe doğru kaslı olan çocuk  (17.12.17 14:56:22) 
wetransfer.com
1 dosya

  • rhan  (17.12.17 15:03:56) 
xml den oku


  • rhan  (17.12.17 15:04:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.