dizüstü bilgisayara kaç para fiyat yazmalı?

2.5 yıllık asus i5 işlemcili laptop.
alındığı gün dolar kuru 2.34 ve 1.700 liraya alınmış yani 726 dolar.
bugün 726 dolar 2.800 lira yapıyor.
teknolojinin gelişmesiyle gelen değer kaybı ve ikinci el değer kaybı hesaba katıldığında bu laptop kaç para eder?
temiz kullanıldı, tuşları bile yepyeni. sahibi askere gidince 5 ay yattı cihaz.
alüminyum kasalı, 2 gb ekran kartı 8 gb ram, 1 tb hdd, i5 1.7-2.2 ghz
şu cihaz www.vatanbilgisayar.com

2800/2 fiyat iyidir. temizse o para etmeli yani. tuşlarda falan eskilik belli oluyorsa 1000 olabilir.

  • alperz  (16.12.17 18:37:04)
geçen sene benzer özlelikli dell'imi sattım. 1100 TL. satın aldığın fiyatın 3/5 kuralını uygularım hep, birşey satarken. günümüz fiyatıyla karşılaştırmazsın. sonuçta garantisi bile bitti ve alanın her anda elinde kalması riski var. ayrıca belirtmeliyim ki teknoloji 2,5 sene önceki teknoloji. işlemci modeli ram serisi de önemli.

  • tahtelbahir  (16.12.17 21:33:05 ~ 21:33:52)