[]

ev kedisinden kuduz bulaşma ihtimali

yavru ev kedim var, hiç sokak yüzü görmemiş, 5 aylık bir kedi. 3 aylıkken kuduz aşısı dahil aşılarının hepsini yaptırdım. veterinere gidip gelmek dışında yine dışarıya çıkmadı hiç. 9 gün önce ben yatarken koltuğun üzerine zıplamak için hamle yaptığında patileriyle yüzüme bir çizik attı. dün aklıma geldi bir bakayım kuduz hayvan hareketleri falan nedir diye. tribe girdim durduk yere, 2-3 gündür severken falan ağzında bir damla salya akıyor, sabahta mutfak dolabının altına girmişti. bu hayvanda kuduz yoktur di mi? aşı yaptırdık sonuçta. kuduz olsa dahi şimdiye kadar ölür müydü? aşı üzerinden 2 ay geçti. aşılı kediye kuduz bulaşır mı?
 
Hiçbir şey olmaz, endişelenmeyin.


  • kobuzchu kiz  (15.12.17 12:08:09) 
Kuduz sokakta birlikte yaşayan kedilere bile ha deyince bulaşan bir şey degil; siz asılı ev kedisinden bahsediyorsunuz. Mümkün değil öyle bir şey. Tam oyun çağında şu anda, kendince oyun oynuyordur sizinle. Kaldı ki sokaklarda bile her taraf kuduz hayvan kaynamiyor, sahiden az görülen bir hastalık.


  • fraise  (15.12.17 12:28:19) 
pratik olarak mümkün değil dediğiniz şeyde. ama türkiye'de hala kuduz var istanbulda bile köyler karantina altına alınabiliyor. o yüzden kendiniz ve hayvanınız için dikkat edin. şüpheli bir durumda daima aşılarınızı vurdurun.


  • argent dawn  (15.12.17 14:08:43) 
Şu an kuduz olma ihtimaliniz yolda yürürken kafanıza bir şey düşme ihtimalinin milyonda biri falan sanırım.

Sokak görmemiş ev kedisi ve aşıları tam. Telaşlanmanıza gerek yok.
  • peggy  (15.12.17 14:30:23) 
Hiçbi şey olmaz :)


  • mutlusismankedi2015  (15.12.17 16:47:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.