[]

Kedim 1 senedir her yere çiş yapıyor ve kizisiyor

1 sene öncesine kadar böyle bir sorunumuz yoktu, cunku kendimiz kisir. 1 senedir başka bir evdeyiz ve ev değişikliğiyle kedimiz de değişti. Tesadüf mü bilemiyorum. Sürekli kendine uygun gördüğü yerlere çiş yapıyor. Ayda 2 defa kizisiyor ( şaka gibi) ve inanılmaz boguruyor. Apartmandan şikayet geliyor sürekli. Psikolojimiz alt üst oldu. bizden ziyade asıl kendimizin psikolojisi alt üst. Çok üzülüyorum acı çekiyor diye. Goturmedigim veteriner kalmadı. Yumurtalıklarında parça kalmamış ameliyat sonrası, ayrıntılı bir şekilde bakıldı. İdrar yollarında sıkınti yok. Yemesi içmesi yerinde. Genel olarak sağlıklı bir kedi ama hayvan her ay perişan oluyor bu çiş meselesini de kızışmaya bağlıyorum. Birkaç veteriner böbrek üstü bezlerinde hormon birikir ondan kizisabilir dedi ama bu çok sık olan bir durum. Bir veteriner de dışarıdan bir uyarıcı vardır, apartmanda ya da apartman dışında dedi. Taşınacagiz. Tek umudumuz taşınınca duzelmesi. Ne var evde ülen ruh mu var cin mi var diyorum:) Saçma ama duzelir diyoruz. umut işte. Siz daha önce böyle bir sorunla karşılaştınız mi? Öneriniz olur mu?
 
Kedi kumuyla alakalı bir değişiklik yaptınız mı ? Bir de apartmanda rastlaştığınız erkek kedi var mı hiç ? Ya da erkek kedi tarafından püskürtülmüş bir koku alıyor musunuz çevrenizden ?


  • metraj04  (11.12.17 00:04:47) 
@metraj04 hayır hiç değişmedi kumum topaklanan bentonit kullanıyoruz. Apartmanda kediye hiç rastlamadım 3 dairede köpek var sadece, onu biliyorum.


  • Crymeariver  (11.12.17 00:16:13 ~ 00:16:43) 
Ehm... kızıştığında kuyruğunu bir yöne doğru yatırır, yatırdığı yerin tam ters tarafında kuyruk köküne işaret parmağınızla biraz kuvvetlice baskı uygularsanız çiftleştiğini sanar, isterseniz deneyin çözüm olabilr.


  • Tears of Devil  (11.12.17 00:41:57) 
Madem kısır, bırakın çiftleşsin hayvancık madem. Dişi kedilerin işeme huyu da yoktur ki. İlginç.


  • yirmisantim  (11.12.17 10:55:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.