[]

Yazılımda library kullanmak

Nedir, nasıl yapılır ?
 
Library dosyasi indirilir ve proje icine atilir bir sekilde. Sonra o import edilip kullanilir. Dilden dile kullanimi degisebilir ama genel anlamda bu sekilde.


  • lemmiwinks  (09.12.17 22:21:05) 
kahvaltı yapmak istiyorsun mesela ekmeğe ihtiyacın var, unu mayayı alıp ekmek pişirmek yerine fırına gidip hazır ekmeği alıyorsun. yani önceden yapılmış bir şeyi kendi işinde kullanıyorsun. yazılım işinde de kodun her parçasını yazmak yerine, library'leri import ederek önceden başkalarının yazdığı kodları kullanıyorsun. yabancıların deyimiyle tekerleği tekrar icat etmekten kurtuluyorsun.


  • ssgnin kankasi  (11.12.17 02:38:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.