far cry 4 ve Gta V online sorusu

ayrı ayrı duyuru açmaktansa tek başlıkta sorayım dedim.
1-far cry 4 aldım. Konunun önceki serilerle bağlantısı var mı? direkt oynarsam bişey anlar mıyım?

2- Gta 5, önceden ps4 platformunda çok kısa bir süre online oynamıştım. Haritada gezip, yarışlara ya da takım savaşlarına katılıyordum. Sokaktan geçenler beni öldürebiliyordu falan.
Şimdi Xbox 360 üzerinden girdim. Lamar herifi karşıladı beni. Onunla yarışıyorum, görev veriyor bana falan. Online bu mu yahu? ps4 üzerinden oynadığım gibi değil mi?

Bonus soru: eski cihazımdaki save dosyası flash bellekte duruyor (oyun kopya idi) şimdi bu save dosyasını, şuan oynadığım Gta 5'e yüklesem, ban falan yer miyim?

Cevaplar için teşekkürler.

far cry'ı bilmiyorum oynamadım ama gta online tabii ki o değil. gta online'da 600+ saatim var ve anlatabileceğim bir şey değil.

özetle, iki tip insan var, gta online'ı anlamayanlar ve gta online'ın zevkine varanlar.

save dosyası için zaten story yi oynamışsın bitirmediysen de baştan başla oynamak istersen ama online varken story sıkıcı. yanlış anlaşılma da olmasın; story de muhteşem eğlenceli ve güzel ama online tarif edilemez.

bir de Kifflom! un ne olduğunu bilmeyen birisi benim için GTA V oynamamıştır.

iyakşamlar.
  • washe  (23.11.17 00:23:24)
Baglanti yok ama 3. Oyun en iyisi yoksa bambaska hikayeler anlarsin tabii.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (23.11.17 00:24:05)
Far cry'ın hikaye olarak önceki oyunlarla bir bağlantısı yok oynayabilirsin.

Gta online ise açılışta evet lamar gelip başlarda bi kaç görev veriyor. İlerledikçe ps4 için oynadığın kısımlara gelirsin merak etme :)
  • eazy  (23.11.17 00:26:48)
Far cry4ü oynayabilirsin ama bence önce 3ü oyna çünkü insanı inanılmaz içine çeken bi hikayesi var. Far cry3ü hiçbir şeye değişmem

  • freetakilir  (23.11.17 09:55:20)