Oslo'da göreceli ucuz yerler

Önümüzdeki şubat ayında eşimle Oslo'ya gideceğiz. Ancak genel anlamda aşırı pahalı bir şehir olduğunun farkındayız. O nedenle ilk başta hostelde kalmayı planlarken, bu planı couchsurfing'e çevirerek yaklaşık 800 TL'den tasarruf etmeyi başardık.

Şimdi ise Oslo'ya göre ucuza yemek yenilebilecek, takılınabilecek ya da orada yapılabilecek şeyler arıyoruz. Tavsiyesi olan varsa seviniriz.

kelime anlamıyla ucuz bir şey yok neredeyse. özellikle meydanın oralarda falan bir kahve kruvasan 50-55tl'ye tekabül ediyor. eğer amacınız doymak ise yapılacak en net şeylerden biri oranın süpermarketlerinden birşeyler alıp yemek. zaten yaşayanlarda öyle yapıyor.

  • dedim dedim de kime dedim  (22.11.17 23:53:32)
dedim +1

oslo pahalı bir şehir ve hele merkezde ucuz yer yok gibi.
uzak durmanız gereken yerler ise türk, arap, pakistanlıların işlettiği ucuz fastfoodçular.
Coop veya ica bulursanız buralarda ucuz yeme içme işini halledebilirsiniz.
  • cedex  (22.11.17 23:57:31)
tavsiyem yok ama iyi dileklerim var. booooooolca gezin, fotoğraf çekin, anın ve güzeller güzeli biricik hayalim norveç'in tadını çıkarın. iyi yolculuklar !! :)

  • vedderbaug  (27.11.17 12:33:51)