İtalya'da görülesi şehirler

Milano, Roma, Venedik, Floransa, Pisa, Verona hariç ( daha önceden bulundum), Italya'da kışın neresi güzeldir, şirindir vs?

Napoli olabilir diye düşünüyorum ama diğer şehirlere açığım, gidip 3-5 gün kalırım maksimum. Napoli diğer şehirlere nazaran büyük, çok gezmek gerekebilir vs. Gitmişken şehir dışındaki tarihi yerlere de gitmek gerekiyor, o sebeple son tercih. Kış, yağmur, çamur malum.

Puglia bölgesi olabilirÇ Bari, Lecce güzel şehirlerdi.

  • gibicibicis  (22.11.17 08:03:22)
Südtirolde klausen (chiusa), meran (merano), bozen (bolzano) ve koy kisimlari tabi. Dolomitler yani. Kis icin de cok guzel, yazin da.

Onun disinda siena, lucca gibi ufak yerlere konsantre olabilirsin.

Napoli buyuk, yakininda pompeii, sorrento gibi yerler var. sirf pompeii bir tam gun aliyor zaten.
  • kuehles blondes  (22.11.17 08:17:51)
alto adige bölgesi avusturyaya yakın olduğu için daha kışa uygun bir bölge gibi.

  • mikahakkinen  (22.11.17 10:31:14)
Kisin alplerdeki bolgelerin hepsi guzel. Bkz: trento

  • xiii  (22.11.17 10:56:50)
Siena

  • nax  (22.11.17 12:19:03)
Mikahakkinen'e ek olarak:

Alto adige = südtirol
  • kuehles blondes  (22.11.17 13:04:14)
dolomitler, südtirol yılın 365 günü güzeldir, olabilir. dağa gitmek istersen oralara git. (arabba, tre cime, cinque torri ecc..)

napoli de güzel 5 gün yeter bence 3 gün napoli + 2 gün civar (1 pompeii, 1 sorrento gibi)ya da 1 gün daha gezmeye ayırıp ercolano da eklenebilir belki.

onun dışında kışın hiç belli olmaz, sicilya'da da kar yağar bari'de de sardegna'da da. en kuru şehirlerden biri torino'dur, alplerin dibinde olmasına rağmen kar yağmaz, ama çok şirin bir şehir değil. şahsen bari lecce gibi yerlerin kışın keyifsiz geçeceğini düşünüyorum.

torino baseli piemonte turu olabilir araba imkanı varsa, ya da siena'lı san gimignano'lu lucca'lı falan toscana turu, dolaşa dolaşa.
  • mirafiori  (23.11.17 20:07:02)