Eve dadanan hamam böceklerini yok etme & korkuyu yenme

Eşim hamam böceğinden (diğer böceklere, örümceğe vs karşı sıkıntısı yok) öyle böyle değil acayip korkuyor. Kendinden geçiyor bayılacak gibi oluyor, titriyor falan.

1- Çeşitli ilaç, sprey falan denedik ama bu böcekleri nasıl yok ederiz? Taşınmak dışında nasıl bir çözüm üretebiliriz? Kullanıp memnun kaldığınız ürünler var mı?

2- Korkuyu yenmeye yönelik psikolog bu işe çözüm olur mu?

2. Soru icin emdr yontemini uygulayan iyi bir terapiste gidebilir.

  • red g  (20.11.17 12:10:14)
laminant parke taktırdığımda eve, parkeler için bir ilaç vardı zirai ilaç tahta kuruları için, tamamen zehir gibi bir şey..

piyasada bu tarz güçlü ilaçlar pek yaygın değil bildiğim kadarıyla, ama evdeki hamam böceklerini tamamen sildi attı.
  • redeath  (20.11.17 12:13:29)
Hocam bu isi profesyonel yapanlar var. 2 yil gelmiyor bocekler.

  • tezek  (20.11.17 12:18:08)
bayer maxforce hamam böceği jeli işe yarıyor.

  • kamile necaset  (20.11.17 12:47:31)
Bizim evde de hergün temizlenmesine çamaşır suyu ile durulanmasına rağmen aynı sorunlar oldu,

Öncelikle havalar soğuduğunda kendileri zaten ziyaretlerini azaltıyorlar,

Ben yazın Raid'in hamam böceği tabletlerinden aldım 3 paket evin her yerine koydum, özellikle nemli lavabo altlarına banyodaki lavabo altına mutfağa salona oturma odasına vs. 1 hafta sonra tabletlerin yanlarında leşlerini toplarken bile hırsımı almamıştım, sonra sprey alıp aynı yerlere sıktım, yeni tablet alıp aynı yerelere koydum.

5-6 aydır hiçbir izlerine rastlamadım çok şükür.
  • kaosu  (20.11.17 12:52:54)
K-Othrin kullandınız mı? Bu işin en etkili çözümü K-Othrin. Yalnız bir kez sıkıp bırakmayın 1 haftalık periyodlarla en az 3-4 kez tekrar edin. Böcek ilaçları yumurtalara etki etmiyor, yumurtadan çıkanlar tekrar üremeden ilaçlamayı tekrar yapmanız lazım.
Ayrıca temizlik yapıldığında su ilacın etkisini azalttığı için her temizlikten sonra tekrar ilaçlama yapın.
Sokak kapısı eşiği, banyo penceresi, dolap arkaları, koltuk altları vs kuytu köşe her yeri ilaçlayın. Komşularınız da ilaçlama yaparsa iyi olur.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (20.11.17 13:11:41)
1-Profesyonel ilaçlama (ne kadar çok daire katılırsa o kadar iyi)
2-Yarık, delik, açıklık yerleri tespit edip mümkün olduğunca kapatma. Buna ciddi mesai harcama.
3-Geceleri bulaşık bırakmama (ziyafet çekerler)

Kalıcı bir çözüm değil fakat en azından gözüme az gözüksünler diyorsanız ışıkları hep açık tutma.
  • testis agrisi  (20.11.17 13:42:41)
bu mevsimde bile çıkıyorsa ciddi anlamda yuvalamışlar yakın çevreye. sıcaklar bitince görünmezler çünkü.

+1 www.hepsiburada.com

bir de geçen sene chrysamed.com.tr kullanmıştım

bayere öncelik verin gayet etkili.
  • oku oku yazar ol  (20.11.17 13:43:59)