[]

boğaziçi üniversitesi withdraw şartları

on probation iken underload olunmuyo olabilir mi acaba? gözetimdeyim ve 17 kredi alıyorum bu dönem, 3 kredilik bir dersi withdraw etmeye çalıştığımda 15 kredinin altına inemezsiniz diyor. advisor'a mail attım olması lazım filan dedi. anlamadım gözetimle mi alakalı acaba?
 
Gözetim şartı ne?

Son senende değilsen 15 kredinin altına düşemezsin evet. Ama her şey gibi bunun da dilekçe ile çaresi var. eğer dersi veren hoca, danışmanın ve bölüm başkanın kabul ederse fakülte dersi periyot bitse bile withdraw hale getirir.
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (16.11.17 18:28:39) 
yalnız soru efsane olmuş, sizde zorunlu TÜRKÇEYİ SKME dersi falan mı var? duyurudaki Boğaziçili'nin efsane sorusu diye sözlüğe düşmeden imha et bence:)


  • speedy  (17.11.17 01:19:10) 
@speedy

Düşmez merak etmeyin. Kullandığımız dil kendi aramızda size ne oluyor anlamadım. Tüm bu terimleri ingilizce olarak duyan ve kullanan bireye türkçesini söyleseniz anlamaz, ben anlamam yani. Sizinle gündelik konuşmada böyle konuşmuyorsak şayet bizimle ve bizim konuştuğumuz dille olan derdiniz ne cidden?
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (17.11.17 01:29:38) 
fazla kredi alamazsın diye hatırlıyorum ben. consent'le withdrawal dönemi içerisinde halledersin en kötü ama sonuçta dertleri gpa'ini 2 üzerine çıkarman. ondan yükleme yapamıyorsun zaten. saçma yani olmaması. dönemi geçirmedin herhalde.

bir de galiba freshmanların bazı hakları sınırlıydı. withdraw hakkı bunlardan biri olabilir.
  • godoşu beklerken  (17.11.17 01:33:47) 
@kendi kendine yasayan yavrucak tamam da , kullandığınız dil atom fiziğindeki spesifik terimler ya da düşünüp de ya bu kelimenin aynı anlamı veren tam karşılığı Türkçede yok denilebilecek şeyler değil ki. Gözetime düşme, dersten çekilme, danışman hoca falan yani.


  • speedy  (17.11.17 01:51:05) 
soru açanın kastı türkçesini anlamayacağı değil, türkçe karşılık kabul edilen standart terimin ne olduğunu bilmemek. roket bilimi olmasa da okul kayıt dönemi ile ilgili terimleşmiş bir şey. yani salt türkçe eğitimli üniversitelere baksak sanırım her okulda kullanılan farklı birkaç kelime illa ki görürüz.


  • godoşu beklerken  (17.11.17 01:59:14 ~ 01:59:59) 
Aynı durumda dilekçeyle hallettim ben.


  • kardelen53  (17.11.17 14:50:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.