Miami, San Francisco, Los Angeles, Vegas, New York

Bu sehirler de veya yakinlarin da, görmeden dönme diyebileceginiz yerler varmidir?

ilginc bir restorant olur, degisik bir magaza olur, her sey olur...

Edit: Güncel liste eklendi.

Los Angeles civarında Universal Studios, Six Flags Magic Mountain
Las Vegas'ta The Strip, Coca-Cola Store

Gitmişken bir de NBA maçı izle.
  • cakabo  (14.11.17 14:23:19)
Miami oralarda key west, orlando.

San francisco yakinlarinda napa valley wine trail, yosemite national park (kalmali)

Vegas yakinlarinda
Death valley, red rock canyon, 1 gece kalmali grand canyon (west rim degil, south rim) yol uzerinde williams filan.

LA yakinlarinda venice beach, santa monica, santa barbara
  • kuehles blondes  (14.11.17 14:24:56)
Ayrica sehirlerin kendisinde bisey yazmadim ama urth caffe var, bikac subesi var LAda,, super pastalari ve degisik kahveleri var., zaten art district diye geciyormus galiba orasi benim gittigim yerdeki.

Malibu overrated. Cirkin :D

Aa SF yakinlarinda Monterey ve Carmel var, bence mutlaka gorulmeli. Baya guzel yerler.
Yine SF icinde chinatown gorulmeli, tramvaylar gorulmeli. Castro st ve etrafi gorulmeli.

Las vegas'ta strip, kumarhaneler gorulmeli tabi. Hatta zevkine oynanmali. Bence pool party e de gidilmeli kesinlikle :D benim gidecegim gun firtina cikmisti, tum havuzlari kapattilardi yildirimlar dusuyo diye. Haha sanssizlik.
Lynn ve encore hotel yepisyeni, bakilabilir onlara da.
Bir de old las vegas a gitmeyi sakin unutmayin. Stratosphere in arkasinda tarafinda kaliyo. Tum o wedding chapel ler filan orada. Fremont street experience da orada. Tavsiye ederim o tarafi. Orada hediyelikciler de uygun.
Hatta rehinciler var, su cok meshur rehinci de o tarafta, discoveryde tntde filan cikan :D
  • kuehles blondes  (14.11.17 14:37:47)
Ben de yemekten gideyim.

Miami'de Burger and Beer Joint şimdiye kadar yediğim en iyi hamburgerleri yapıyordu. Zaten zincir olup büyütmeye başlamışlar şirketi. Bi şubesi bulunup gidilebilir.

San Franciscoda Pier 39 girişte Fog Harbor Fish House vardı. Orada Clam Chowder içilebilir ekmek içerisinde. Gayet lezzetli bi çorba.

Et yemek için Fogo de Chao (veya benzer sınırsız et konseptli restoranlar) güzel. Güney Amerika ekolünden gelen bu yerlerde siz dur diyene kadar et getirirler masanıza. Fix ücret ama biraz pahalıdır (sanırım yaklaşık $50 civarı)

Fast food zincirlerinden de In-N-Out Burger en çok hoşuma gideni.

New Yorkta pizza yenebilir, ki en meşhurları Brooklyn köprüsünün Brooklyn ayağında Grimaldi's, Juliana's filandır.

İçki için kuzeyde Yuengling hem ucuz hem de lezzetli bulduğum bi bira. Kokteyl severseniz San Franciscoda Bourbon & Branch diye bi bar var çok hoş, prohibition zamanları temalı. Rezervasyon şart.

Bunlar dışında şehirlerdeki Little Italy bölgelerinde güzel İtalyan yemekleri yenebilir. Diner tarzı yerlerde kahvaltı yapılabilir.

Arabayla gezecekseniz Premium Outlets alışveriş için iyidir.

Son olarak yemek dışına çok çıkmak istemiyordum ama doğasever biriyseniz yukarıda da dendiği gibi Yosemite kesinlikle görülmeli bence.
  • bartman  (14.11.17 17:20:55)
miami için güzel önerileri yazmışsın ocean drive dediği key west ise kesinlikle öneririm seven miles bridge de yol almak çok güzel. Vardığında aman aman bir şeygörmeyeceksin ama o yol çok güzel.

san francisco dan biz nefret ettik çünkü inanılmaz derecede evsiz ve sarhoş vardı. Burada klasik san fransisco köprüsü, sanat müzesi, cable car ile tur(çok sıra oluyor). San francisco ile yosemite parkı arasında yaklaşık 4 saat mesafe var araba ile bunları göz önünde bulundur.

los angles da çok fazla beach var bunlara gidebilirsin o beachlerin etrafı çok güzel doğası çok güzel. orada da klasik hollywood beverly hills astronomi müzesi(çok beğendik) tavsiyelerimizdir.

sonrasında vegas dedinmi akan sular durur.

Vegas'da yapılacak inanılmaz çok şey var
kumarhaneleri şehir içi gece eğlencelerini bir kenara bırak(roller coaster vs gibi eğlenceler) gezilecek çok fazla yer var,

Grand canyon TARTIŞMASIZ gidilmesi gereken bir yer inanılmaz bir doğası var, Vegas grand canyon arası 4-5 saat kadar sürüyor biz arada bir yola sapıp route66 dan gitmiştik iyiki de öyle yapmışız.
Devamında death valley(vegasın diğer tarafı) çok güzeldir, firestate park çok güzeldir. Old Las Vegas kesinlikle çok daha güzel yenisine nazaran ama yenisindeki gösterilerde çok iyi.

New york 5 gün yetmedi bize say say bitmez burası için yapacağım en büyük öneri MAGNOLIA BAKERY den muzlu puding ye gel bize teşekkür et.

Şimdi bunları nasıl yaptık onlardan bahsedeyim plan rota yaparken yardımcın olur.

Miami-orlando-new york bir bölge olarak
los angles-san diego-vegas-san francisco bir bölge olarak 2 defada gezdik biz.

Miamiye varış orada 3-4 gün geçir araba ile orlandoya git(araba ile 2-3 saat arası idi hatırladığım) 2-3-4 gün kadar eğlence parklarını gez sonrasında uçakla new york 6-7 gün gezsen gene de orası uçsuz bucaksız yer.

diğer parkurda los anglesdan başladık 3 gün oraya ayır araba ile san diego (araba ile 2-3 saat) 2-3 gün kadar burada vakit geçir kovboy gibi dolaş sonrasında atla araba ile vegasa(3-4 saat araba ile) Vegasta her parka 1 gün ayırman gerekli ve çok erken yola çıkmalısın ki yetişsin (grand canyon ile vegas arası 5 saat gidiş 5 saat dönüş) 6 gün kadar oraya ayırdıktan sonra san franciscoya doğru araba ile yola çık ortasında yosemite national parkına uğra(yol8-9 saat sürüyor) parkı gez 1 gece orada konakla sonrasında 3-4 saat kadar daha araba ile san franciscoya geç.

çok uzun ve karışık oldu sanırsam toparlayıp tekrar yaz dersen adım adım ayrıntıları yazarım.
  • basond  (14.11.17 19:12:04 ~ 19:24:00)