[]

Sozlesmede yazan brut maasa agi dahil mi

Yoksa agi maasin uzerine ekleniyor mu?

Bir de agi sadece asgari ucret alanlara mi veriliyor? Maas asgari ucretten yuksekse verilmiyor mu?

Sisteme cok yabaciyim.
Tesekkurler

 
normalde AGİ hariç olması gerekiyor diye biliyorum
herkese veriliyor
rakamı değiştiren faktörler bekar mısın çocuk var mı filan
  • niye ama  (11.11.17 02:16:47) 
Agi herkese veriliyor fakst şirkete devlet ödediği için barıları anlaştığınız ücreti baz alarak agiyi cebe indiriyor. Normalde net maaş+agi olması gerekiyor.
Eş durumu ve çocuk sayısına göre artıyor

  • neysene  (11.11.17 07:11:13) 
@neysene sozlesmede ozel olarak "+agi" olarak belirtilmesi mi gerekir alabilmek icin?


  • sırtçantalı  (11.11.17 08:24:49) 
Belirtilmesi gerekmiyor. Fakat bizim memlekette herkes para verirken leşyiyen olduğu için belirtmende fayda var.


  • sylr  (11.11.17 09:09:50) 
Herkese verilir, brute dahil. Asgari ücret 1400 derken bile icinde agi var.


  • cabiday  (11.11.17 09:58:44) 
Lesyiyenlikle alakası yok. Çalışanın sürekli kafası karışıyor. Yau Ahmet’in AGİsi niye fazla benim niye az bikbik cikcik vs. O yüzden toplam paket yapmak muhasebecinin kolayına geliyor


  • fever  (11.11.17 09:59:26) 
Belirtmesine gerek yok. Bu sizin yasal hakkınız. Bankaya agi dahil yazarak yatırıyorlar ya da agiyi aldığınıza dair imza attırıyorlar. Devlette he tamam bu adam agiyi almış diyor.


  • neysene  (15.11.17 16:20:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.