Modem arayüzü şifresi kendi kendine değişiyor

Merhaba,

Bağlantı hızımda sıkıntı yaşayınca modem arayüzüne bir sızıntı var mı diye bakmak için gireyim dedim. Zaman zaman girerim böyle internet yavaşlayınca. Giriş bilgileri de kayıtlı bilgisayarımda. Otomatik giriyorum. Bu sefer giriş sağlayamadım. Hatalı kullanıcı adı-şifre uyarısı verdi. Modemi resetledim, farklı bir arayüz şifresi belirledim. Bir gün geçmedi, yine aynısı. Bu sefer resetlerken wps'i kapattım, belki onunla alakalı bir durumdur diye. E yine aynısı. Bu nasıl olabiliyor ki? Yani bir ayarı mı vardır, belirli bir sürede arayüz şifresini kendi kendine sıfırlıyor mudur? default arayüz şifresi ile de giremiyorum böyle olunca. hiç anlamadım. ne yapabilirim, neden olur böyle bir şey? daha önce karşılaşmadığım bir durum bu.

Teşekkürler.

şifreni hiç kullanmadığın bir şey yap bir de öyle dene. senden başka birisi değiştiyor olabilir :) yine olursa teknik desteği ara.

  • washe  (10.11.17 23:53:07)
Teori: Bir komsun wireless sifreni biliyor ve kullaniyordur. Wireless router'in wireless network uzerinden konfigurasyon arayuzune girmeye izin veriyordur. Wifi sifreni ve network ismini de degistir bir dahaki sefere ee guvenligin WPA oldugundan emin ol. Eger ethernet kablosuyla biglisayarina baglama imkanin varsa konfigurasyonu ethernet uzerinden yapip secenek varsa wifi uzerinden konfigurasyon ekranina girme opsiyonunu kaldir. Bu son dedigim olmuyorsa wifi sifresini ve network ismini degistirmen ve guvenligin WPA / AES oldugundan emin olman yeterli bence.

  • robokot  (10.11.17 23:54:02 ~ 23:55:03)
@washe, ailede bu işlere bakan benim. başkası değiştirmiyordur.

@robokot, komşulardan kimse bilmiyor. her resetlediğimde bütün şifreleri değişiyorum ve wpa2/psk'de güvenlik.
  • dalgaci mahmut  (11.11.17 00:00:27)