[]

doktora tez dönemini yurtdışında tamamlamak

mümkün müdür? ders aşaması bittikten sonraki sürenin tamamını abd'de veya avrupa'da tamamlamak gibi bir imkan var mıdır?
 
evet. tabii ki bu sınırsız olmaz, genelde bir-iki yıl oluyor burs kapsamları. fulbright, swedish scholarship vb burslara bak. onların tez yazım için destek verdikleri projeler oluyor genelde. tubitak falan da veriyordur büyük ihtimalle.


  • sen git ben geliyorum  (11.11.17 06:23:33) 
Hem evet, hem hayır.

sen git ben geliyorum'un dedikleri doğru, burslar var ve bu burslarla uzun süreli yurtdışında görevlendirilebiliyorsun. Ancak, bir yandan da okulun yüksek lisans yönetmeliği var. Örneğin, bizim okulda 1.5 yıl görevlendirme ile Amerika'ya gittin diyelim. 6 ayda bir ilerleme sunumu yapmak gerekiyor. Bunu iki kere (görevlendirme ile bile olsa) atlarsan kalmış sayılıyorsun ve ders almak zorunda kalıyorsun. Dolayısıyla, Amerika'ya, Avrupa'ya veya başka yere giden arkadaşlar yılda bir gelip sunum yapıp belgelerini teslim edip dönüyorlardı. Bizimki ile aynı özellikte bir okulsa yılda bir dönüp sunum yaparak kurtarabilirsiniz. Daha sıkı ise 6 ayda çağırabilir. Örneğin, bir arkadaşımı 3 ayda bir çağırıyorlardıAmerika'dan ama daha rahat bir okulsa belki '2 yıl görevlendirmem var' deyince size dokunmayabilirler de.
  • aychovsky  (11.11.17 06:31:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.