Bankada 230bin tlniz var ve her ay 4000tl kenara atabilseydiniz

Bu para ile hangi yatırımı yapardınız?

istanbul icin konusursak anaokulu acardim.

  • kurnaz  (10.11.17 22:51:28)
borsa'ya girerdim.

  • nuisance  (10.11.17 22:58:14)
her ay belirledigim bir altcoin'e yatirim
ha neye gore belirleyecegin senin donanimina, bilgine falan kalmis tabi

mesele yatirim yapilacak sey degil, senin yatirim yapacagin seye ne kadar zaman ayiracagin, ona hakim olmak icin ne kadar caba sarf etmek istedigin.
  • hjarteblod  (10.11.17 23:05:57)
işi bırakıp minimalist yaşama geçip dünyayı gezmeye başlardım

  • foster  (10.11.17 23:08:07)
1- anadolu şehirlerinin büyüme (göç alma/nüfus artma miktarları) hızlarına bakınız.

2-yaşadığınız yere çok uzak olmayan ama savaş çılan yerlere uzak olan anadolu şehirlerinden 50-100 bin arası mümkün olduğunca merkeze yakın arsaları bulunuz.

3- konu üzerinde biraz çalışıp(1-2 hafta civarı) aklınıza yatanları dolandırılmamaya özen göstererek alınız.

4- arkanıza yaslanın para 2 sene içinde 1.5/2 ye katlanacak (en az).

Yatırım tavsiyesi değil ama şu an harcama opsiyonum olan bir param olsa sadece arsa bakardım. Araba falan yalan işler ya.
  • tukenmez adam  (11.11.17 01:15:10)
Düşünmeden önce elinde altın dolar rezervi olan hisselere paramin %50sini kalan %40 ini yıllık temettü veren hisselere yatırır %10 unu vadeli tl ye koyarım. Aylık gelirim ile türkiyenin herhangi bir yerinde yaşamını huzurlu devam edebileceğim bir düzen kurardim.

  • shbz  (11.11.17 15:10:21)