orjinal olmayan batarya

merhabalar, orjinal olmayan bataryanın güvenli ve mantıklı bir versiyonu var mı aceba? orjinal değil ama yan sanayinin kalitelisi, şurdakiler iyidir, şu marka zaten aynı fabrikadan aynı ürün, sadece samsung etiketi yok filan..
biri 120 tele iken biri 50 ise, 50 olanı alayım. patlama bilmemne alınacak risk değil ama performans farkı %10 filan ise, yeterli benim için.
(samsung not3)

Hiçbi telefoncuya da güvenilmiyo ki, kendileri de bilmiyolar bi halt.

Bence o kadar korkulduğu gibi değil orijinal olmayan bataryalar. Gidip 5-10 liralık, seyyar satıcıdan falan alınmadığını varsayıyorum tabii. Onun dışında, marka olarak nohon var, bilinen marka olarak ama ben de nohon marka pil almıştım eski telefonuma ve 1 sene sonra telefon yalnızca birkaç saat dayanabiliyordu. Yani sanıyorum anakart ve devrelerin eskimesi, güncel uygulamaların daha zorlaması vs gibi etkenler de vardır mutlaka ve bu yüzden fazla uzun dayanmayabiliyor eski telefona yeni pil alınınca da.

  • skooma  (10.11.17 21:23:25)
İhtiyaç belirmedikce almayacağım yeni bişey, bunu idare ettirse yeterli. İnternetten alayım dedim ama orijinal deyip sallama bişey gönderebilirler sanırım, fiziksel dükkanda satarken olduğu gibi.

  • neynep  (10.11.17 21:53:43)
şöyle söyliyeyim ben de note 3 kullanıcısıyım.Eski bataryam(orjinal batarya) tamamen bitmişti.Rahat günde 6-7 kere şarj ediyordum.Şu an deji batarya aldım artık günde 2 kere şarj ediyorum.şu anlık memnunum.

  • kornisch  (10.11.17 22:42:14)
N11'den deji batarya aldım 6 aydır kullanıyorum memnunum. İnşallah patlamaz ^^ note 4 kullanıyorum.

  • ofelia  (10.11.17 22:56:16)
Pdateknoloji ye bak.

  • sezgi  (11.11.17 02:42:17)