[]

süreli ufo

bu süreli ufolarda; süreyi kısa tutup, kısa aralıklarla yanıp kendi kendine sönmesi mi daha ekonomiktir? yoksa süreyi uzun tutup uzun yandıktan sonra daha uzun bekleyip yanması mı?

teşekkürler.


 
süreli ufo dediğin termostatlı ufoysa sıcaklığı düşüğe ayarlamak daha az elektrik harcar.
mesela düşüğe 24 diyelim, oda sıcaklığını 24 derecede tutmaya çalışacak. termostat ayarını artırıp 30 yaparsan oda sıcaklığını 30'da tutmak için daha çok devrede kalacak.

  • wishes  (10.11.17 20:03:48 ~ 20:05:06) 
frekansı artırırsan sıcaklık daha stabil olur. daha yüksek sıcaklık seviyesine çıkmadığın için q=f(dt) sıcaklık farkı artmayacak, ısı transferi daha düşük seviyede olacak. odadan kaybedilen sıcaklık azalır. ama bahsettiğimiz fark 1sn ile 30 sn ise pratikte pek de bişey farketmez. bundan önce izolasyon ile çok daha büyük tasarruflar edilebilir.


  • sttc  (10.11.17 20:11:44) 
ufolar direkt karşısındaki yeri ısıtıyor çok sıcak diyerek kapatıyorsun bir daha üşüyorsun açıyorsun yada termostat yapıyor bir şekilde bunun yerine şöyle buharlı yada yağlı radyatör filan daha konforlu olur.
soruna gelecek olursak sonuçta açık olduğu süredeki gücü sabit. açık olduğu zaman ile çarp artık. hangisinde uzun duruyorsa o daha çok yakacak.

  • kararsızataletfilozofu  (10.11.17 22:17:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.