Zayıflamak için ne yapalım

Yaklaşık 20 kilo kadar vermek istiyorum ancak bi türlü veremedim diyet listeleri falan fayda vermedi şu bitkisel çaylar,chia'yla falan kilo veriliyo mu? Bi arkadasım zayiflama haplarıyla falan vermis ama ona da guvenemiyorum ne yapayim bilmiyorum

spor yapmalısın. diğer türlü (çaylar, haplar vs.) verdiğin her kiloyu fazlasıyla alma riski var.

  • tahtelbahir  (10.11.17 19:33:36)
spordan önce sağlıklı beslenmelisin. o diyetler büyük ihtimalle saçmasapan ara öğünlü vs diyetlerdir. önce doktora git kan testi yaptır tsh'ına, demirine,insülin direncine, d vitaminine vs baktır sonra git canan karatayın bir kitabını al aynen uygula.

  • sta  (10.11.17 19:40:20)
Intermittent fasting üzerine kurulu paleo diyet ve spor ile (örneğin HIIT seansarları) çok rahat verirsin.

En azından ben bunu uyguladım çalıştı.
  • AlsterWasser  (10.11.17 20:00:06)
Bitkisel çaylar ishal yapıyor ancak 1-2 kilo su kaybı olur.
Chia tohumu sıvıda jelleşen birşey, besin olsun yiyelim dersen ye ama kilo verdirici birşey yok.
Zayıflama haplarının içinde ne olduğu belli değil, kalp atışı hızlandırıp terletip ağzını kurutup bir süre kilo verdiriyor gibi gözükebilir ama Allah korusun içeride çok daha büyük arazlar bırakabilir (çarpıntı dolu bir akşamdan sonra tövbe etmiştim "Allahım sabaha çıkayım bir daha bu zayıflama haplarına bulaşmam" diye)
Herbalife vb. şeyler yemeği kesip yerine düşük kalorili ikame toz içecek koyuyor, garip kimyevi tatlı içecekler, satıcıları da kıl vb. Derken sürdürülebilir birşey olmuyor anca gene su kaybı.
Böyle şeyleri vucuduna sokacağına herşeyi boşverip şişman kal daha iyi, çektiğin çileye ve harcadığın paraya değmiyor. Zaten her başarısız olduğunda kendine kızman bir yana bir de insanların yargılarıyla uğraşıyorsun vs.
İnternette IF ve OMAD (youtube: omad revolution) ile çok güzel sonuçlar alanlar var ama gerçek hayatıma henüz tam uygulayamadım, benim de vermem gereken kilo çok fazla.
Spor konusunda vücudunun sınırlarını bil, eğer kilo hareketlerini kısıtlayacak düzeydeyse ya Allah sprinte kalkman en doğru şey olmayabilir.
  • Sulfoxaflor  (10.11.17 20:49:27)
şu diyet çok başarılı: i.hurimg.com

  • Delay Fuze  (10.11.17 22:24:49)