[]

Düşük frekanslı sesleri duyabiliyorum ama bu acı veriyor

Buzdolabından çıkan ses, elektrik tellerindeki kacak veya, tv izlerken tv icinden gelen cizirti sesi. Bunlarincevremdekileri duymuyor m ben disardaki seslere ragmen onlar duyuyorum. Evet tuhaf ama aci veriyor cunku tiz sesler kulagimi rahatsiz ediyor. Mesela arabada giderken motor sesi fren veya baska sesler. Doktora da gittim sasirdi be ne guzel dedi, kulaklikla cok muzik dinledigimden ve pazar gunu dugune gittigimden oturu oradaki gurultu travma yalmis seslere karsi hassasiyetim cok yuksek. Doktor hicbir ilac vermesi gecmezse 15 güne yeniden gel dedi sadece. Sizce normal mi noye ciddiye almiyorlar? Kulaktaki bu seslerden duyulan rahatsizlik ve cinlamalar omur boyu surecek mi?

4-5 gün oldu bu olaylar olalı, sanırım kalıcı bende bu


 
Ben kulak temizlettigimde olmustu, orumcek adam gibi dolaniyordum sineklerin kanat cirpislarini falan duyuyordum. 1-2 hafta icinde gecti.


  • acemi  (10.11.17 17:41:20) 
Bende de var bu, evin öteki tarafında televizyon açılsa fark ediyorum. Şu anki evimde televizyon yok, yatakta kitap okurken lan ne oluyor derken biraz sonra üst komşunun televizyonundan haberlerin sesini duyuyorum bu kez.

Bu lanetle yaşamaya alışmanı tavsiye ederim, bi çözüm bulursan da takip.
  • chicha  (10.11.17 17:47:17) 
bunun testini yaptırabilirsin.
her kulağın duyabildiği frekans seviyeleri değişiyor.
desibel ve frekans farklı şeyler yalnız. senin anlatmaya çalıştığın düşük desibeldeki sesleri duyabiliyorsun.
  • nocturness  (10.11.17 19:00:08) 
hiperaktivite tarzı bir sorunun da var mı? bi arkadaşım söylemişti böyle bişi, hiperaktiviteden kaynaklı falan demişti.


  • sedat peker in yegeni  (10.11.17 19:23:42) 
tinnitus hastalarına verilen bi ilaç var. tizleri bastırıyor. son çare bu olur. ama yaşlandıkça kaybedeceksin bu algını.


  • sttc  (10.11.17 20:14:25) 
frekans sesin pestliğini tizliğini gösterir. bir ses pestleştikçe frekansı düşer. dalgaboyu da artar. tizleştikçe frekansı artar dalgaboyu kısalır.

desibel ise, bel(bell) adlı birimin onda biri. aslında tek başına bir birim değil. iki birimin birbirine logaritmik oranını ifade ediyor. akustik ses şiddetini ölçmek için dBSPL birimini(decibell sound pressure level), elektrik sinyali haline gelmiş ses şiddetini ölçmek için dBv(bazen dBu derler) ya da dBV kullanılıyor. yani yanına bir birim gelmedikçe dB'in bir anlamı yok.

neyse, adamın demek istediği yüksek frekanslı seslerin kendisini rahatsız ettiği. bende de benzer bir semptom var. özellikle bazı frekanslar fiziksel olarak beni rahatsız eder. araba fren diskinin sesi gibi... bir kaç kbb doktoruna gittim sallamadılar. gerçekten işitme konusunda uzmanlaşmış birini bulamadım henüz. tıkaçlarla geziyoruz. flare audio isolate pro titanium diye bir tıkaç var. müthiş. 50 pound. parasını sonuna kadar hakediyor.
  • alperz  (10.11.17 21:32:10 ~ 21:32:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.